Pantomima porusza Nowe Horyzonty [PODCAST]

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 19.07.2019, 11:47 | Zmodyfikowano: 19.07.2019, 11:47
A|A|A

27 lipca i 1 sierpnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędą się seanse archiwalnego przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Rycerze króla Artura” w reżyserii i choreografii Henryka Tomaszewskiego. Z programu przedstawienia: „Scenariusz przedstawienia jest swobodną adaptacją licznych legend związanych z tematem Króla Artura, Rycerzy Okrągłego Stołu i Grala zawartych między innymi w zbiorach: Thomas Malory „Śmierć Artura”, Roger L. Green „O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu”. W samej inscenizacji Tomaszewski wielokrotnie odchodził od zapisów legendarnych tworząc własną, oryginalną wersję dziejów średniowiecznego dworu Króla Artura.”

Od 1 do 3 sierpnia w ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Nowe Horyzonty odbędzie się prezentacja instalacji performatywnej „Kontr-Akt”.  „Kontr-akt” to spotkanie tradycji teatralnych Henryka Tomaszewskiego i sztuki mediów. Punktem wyjścia do tego eksperymentu stały się metody pracy Tomaszewskiego, jego koncepcja teatru, a przede wszystkim pamięć o nim i wspomnienia zachowane przez aktorów z nim pracujących i współtworzących Wrocławski Teatr Pantomimy.

Ich doświadczenia spotykają się z audiowizualnymi poszukiwaniami IP Group – zyskując nowe konteksty i znaczenia. Wykorzystujące technologię rozwiązania artystyczne stają się tutaj partnerami scenicznymi aktorów pantomimy, a jednocześnie w autorski sposób nawiązują do pracy z obrazem i wizualnymi aspektami, które szczególnie interesowały i inspirowały Tomaszewskiego.

„Kontr-Akt” kreacja zespołowa IP Group i Wrocławskiego Teatru Pantomimy
IP Studio, ul. Ruska 46 A/III piętro
1, 2, 3 sierpnia 2019, godz. 17:30-21:00
wstęp wolny

„Pantomima porusza” - rozgrzewki ruchowe na dzień dobry i na dobranoc
Zajęcia ruchowe z elementami pilatesu, jogi i stretchingu prowadzone przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy przez cały czas festiwalu w ogrodzie hotelu PURO. Podczas porannych rozgrzewek będziemy wzmacniać mięśnie całego ciała, poprawimy stabilizację mięśni głębokich, zadbamy o koordynację, balans i koncentrację, czyli przygotujemy ciało i głowę na całodzienne festiwalowe wyzwania. Wieczorem skupimy się głównie na rozciąganiu, rozluźnianiu i relaksie. Zadbamy przede wszystkim o kręgosłup, postawę i obniżenie poziomu stresu i napięć. W trakcie treningów wykorzystywane będą ćwiczenia statyczne i dynamiczne. Treningi przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Obowiązuje luźny, wygodny strój.

Pantomima porusza – trening fizyczny
ogród hotelu PURO
ul. Pawła Włodkowica 6
25 lipca – 4 sierpnia; godz. 9:00 i 19:00

Szerzej o zaplanowanych wydarzeniach opowiedziała na naszej antenie Agnieszka Charkot z Wrocławskiego Teatru Pantomimy:

REKLAMA

To może Cię zainteresować