KoktajLOVE piątki: od sportu do popkultury

Radio RAM | Utworzono: 17.07.2019, 14:49 | Zmodyfikowano: 17.07.2019, 15:39
A|A|A

zdj. Anna Skupień

Na początek inauguracja. Akurat w piątek, jeszcze w trakcie naszego programu, wraca piłkarska ekstraklasa. W sobotę pierwszy mecz, na wyjeździe z Wisłą Kraków, rozegrają zawodnicy Śląska Wrocław. O tym, czy po utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej kolejny sezon uczynią ekscytującym dla kibiców porozmawialiśmy  z Antonim Bugajskim, dziennikarzem Przeglądu Sportowego. Wymowa optymistyczna, bo nasz gość ocenia, że Śląsk skończy sezon na szóstym miejscu.

Piłkarze Śląska mogą pozazdrościć sukcesów zawodnikom bardziej  niszowych dyscyplin. Gościliśmy już we Wroclavii mistrzów z Panthers Wrocław, teraz przyszedł czas na niepokonanych specjalistów od lacrosse'a. Kosynierzy Wrocław są mistrzami Polski, Kosynierki wicemistrzyniami. W studiu Koktajlove'go piątku o sukcesach i planach opowiadali Martyna Czerwik, Marcin Janiszewski, Łukasz Kilian i Jan Rydzak

Do Wrocławia wróciła na chwilę Monika Patuszyńska. Po czerwcowym wernisażu swojej wystawy w galerii SIC BWA, artystka wyjechała na bezludną wyspę u wybrzeży Finlandii. W czwartek po "Genealogii" oprowadziła przy placu Kościuszki widzów, w piątek opowiedziała o swoim uzależnieniu od porcelany, z natury ostrzejszej od szkła, słuchaczom RAM-u. 

 Na ostatnią godzinę zabezpieczyliśmy popcorn. Julian Jeliński ("Brody z kosmosu")  wie wszystko o popkulturze i nie zawahał się tej wiedzy użyć, gdy rozmawialiśmy o letnich hitach tegorocznego repertuaru kinowego. Szczególnie uważnie przyjrzeliśmy się filmom, które w te wakacje można oglądać na ekranie IMAX-a. Zaczęło się znakomicie, bo od wielce udanego Spider-Mana. Julian pozytywnie zrecenzował też, tuż po seansie, nowego „Króla lwa”. Podzielamy też ogromne oczekiwania przed czwartą „Toy Story”.Na plenerowej scenie Wroclavia Summer Festival tym razem koncertowo. Wystąpili Karpeta Jazz Brothers.

Partnerem cyklu audycji KoktajLOVE piątki z Radiem RAM jest:

REKLAMA

To może Cię zainteresować