W znanym liceum będzie... 17 pierwszych klas

jk, Malwina Gadawa | Utworzono: 15.07.2019, 13:24 | Zmodyfikowano: 15.07.2019, 13:28
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, największym zainteresowaniem cieszyły się licea nr. VII, VIII, V, III i IX. Izabela Koziej, dyrektorka IX LO mówi, że w tamtym roku było 11 pierwszych klas, a w tym roku planowano utworzenie 15, ale ostatecznie będzie ich o 2 więcej.

- Będziemy starali się tak zorganizować zajęcia, by zaczynały się o 7:30 i kończyły maksymalnie o 16:30 - mówi Izabela Koziej:

Absolwenci gimnazjów i 8-letnich szkół podstawowych jutro poznają wyniki rekrutacji do wrocławskich szkół średnich. Już dziś wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska opowiada, że nie było łatwo, ale się udało - żaden uczeń nie pozostanie bez szkoły:

Do szkół pierwszego wyboru nie dostało się we Wrocławiu 1618 uczniów. Jarosław Delewski, dyrektor departamentu edukacji podkreśla jednak, że w stolicy Dolnego Śląska są jeszcze 1904 wolne miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych:

Wrocławski magistrat, ze względu na podwójny rocznik, przygotował w tym roku o 47 więcej pierwszych klas niż w ubiegłym roku. Według urzędu w związku z tym trzeba będzie przeznaczyć na pensje nauczycieli o 12 mln zł więcej.

Uczniowie, którzy dostali się do wymarzonej szkoły muszą do 24 lipca dostarczyć do wybranej placówki oryginał świadectwa szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz oryginał zaświadczenia o wynikach z egzaminu gimnazjalnego lub ósmoklasisty.

REKLAMA

To może Cię zainteresować