Muzyczne Lato w Pałacu Gorzanów

Radio RAM | Utworzono: 19.06.2019, 13:46 | Zmodyfikowano: 19.06.2019, 13:46
A|A|A

„Muzyczne Lato w Pałacu Gorzanów” to inicjatywa powołana do życia przez Fundację Pałac Gorzanów, która konsekwentnie realizuje proces odzyskiwania funkcji użytkowej i estetycznej kompleksu zamkowego, jednego z najcenniejszych obiektów architektonicznych w Polsce południowo-zachodniej. Tego lata odbędzie się tu seria wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. To niepowtarzalna okazja do eksploracji magicznego pałacu.

Wojciech Waglewski wraz z zespołem po raz pierwszy zagrał w Gorzanowie w zeszłym roku. – Muzyka grupy doskonale wkomponowała się w pałacowy anturaż. Dlatego to właśnie VOO VOO otwiera letni cykl koncertów w Gorzanowie – mówi Michał Antosik, współorganizator. 22 czerwca VOO VOO zaprezentuje materiał z najnowszej płyty pt. „Za niebawem”, na której gościnnie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem z mamą Anną. Pojawił się na niej także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco. Za muzykę i słowa odpowiada Wojciech Waglewski, natomiast miksem i produkcją muzyczną zajął się Piotr EMADE Waglewski. Singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Bilety na koncert w cenie 80 zł dostępne są przez Biletin.pl. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na odbudowę pałacu.

Na zamku tego lata zagrają jeszcze m.in. FISZ EMADE (10 sierpnia) oraz Elektryczne Gitary (23 sierpnia). Po raz drugi odbędzie się Hultaj Festiwal (26-28 lipca) – nowa letnia wizytówka festiwalowa Dolnego Śląska.

Pałac Gorzanów dla kultury i lokalnego rzemiosła
Koncerty spod szyldu Hultaja odbywają się w niezwykłej lokalizacji udostępnianej odbiorcom na czas wydarzeń kulturalnych. Pałac Gorzanów to monumentalny renesansowy kompleks zamkowy. Stanowi jeden z najcenniejszych obiektów tego typu w Polsce. Ponad sto komnat, unikatowe ścienne dekoracje, drewniane polichromie, a także teatr dworski i najstarszy świecki park barokowy z pawilonem w kształcie rotundy to tylko namiastka skarbu Dolnego Śląska. Fundacja Pałac Gorzanów od 2012 roku dokonała już ogromu prac renowacyjnych. Sporo jest jeszcze do zrobienia, ale już dziś rezydencja służy lokalnej społeczności, promuje tamtejszych rzemieślników i przyciąga turystów, przypominając o historii właścicieli pałacu – rodu von Herberstein – i dziejach całego Hrabstwa Kłodzkiego. W przyszłości powstaną tu m.in. muzeum multimedialne, ośrodek teatralny oraz centrum warsztatów artystycznych i edukacyjnych.

O Muzycznym Lecie w Pałacu Gorzanów i o szczegółach Hultaj Festiwalu posłuchacie w rozmowie z Leonem, jednym z organizatorów zaplanowanych wydarzeń.


Pałac Gorzanów: www.palacgorzanow.pl, ul. Podzamcze 8, 57-521 Gorzanów, dolnośląskie
MUZYCZNE LATO W PAŁACU GORZANÓW
22.06 VOO VOO
26-28.07 HULTAJ FESTIWAL
10.08 FISZ EMADE
23.08 ELEKTRYCZNE GITARY

REKLAMA

To może Cię zainteresować