Sąsiedzkie smakołyki z Przepiśnika na Ołbinie [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 10.07.2019, 12:19 | Zmodyfikowano: 10.07.2019, 12:19
A|A|A

W najbliższą niedzielę na Ołbinie finał akcji „Podziel się przepisem na Ołbin”.  Przez cały czerwiec zbierane były od mieszkańców osiedla ich domowe receptury na różne dania.  Teraz przyszedł czas, by wspólnie zasiąść do sąsiedzkiej kolacji w plenerze. Bedzie to okazja by podzielić się ołbińskimi przysmakami. Premierowo pokazany zostanie Ołbiński Przepiśnik czyli mała broszura, w której znaleźć można kilkanaście wybranych przepisów. A są w nim oryginalne receptury zarówno dla miłośników mięsa, jak i wegetarian, pomysły na zupy, dania na większy apetyt i niedzielne słodkości.

W niedzielę będzie można zabrać go ze sobą do domu, by samodzielnie spróbować zmierzyć się z propozycjami mieszkańców - zachęcali i zapraszali w Radiu RAM Bartosz Zubik, koordynator programu Sąsiadujemy ze Strefy Kultury Wrocław i Grażyna Wilk mieszkanka Ołbina, związana ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol,  a także autorka jednego z przepisów w Przepiśniku.

Na kolacji będzie też przestrzeń do sąsiedzkiej wymiany przetworów, przepisów, sadzonek, będzie muzyka i dużo dobrej energii. Wydarzenie jest otwarte nie tylko dla mieszkańców osiedla – zaproszenie jest dla wszystkich,  którzy chcą spróbować smaków Ołbina.

REKLAMA

To może Cię zainteresować