Przed nami finał Brave Kids [ZDJĘCIA]

el, jk, Piotr Osowicz | Utworzono: 07.07.2019, 14:24 | Zmodyfikowano: 07.07.2019, 15:24
A|A|A

Fot: A. Owczarek

Mali artyści w wieku od 8 do 18 lat przyjechali do Polski m.in z Ugandy, Palestyny, Kenii, Peru, Boliwii czy Kazachstanu. Jak tłumaczą organizatorzy, grupy artystyczne różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami, ale łączy je jedno - chęć współpracy, wspólnego tworzenia i niebywała umiejętność przełamywania barier oraz ograniczeń świata dorosłych.

Dzieci mieszkają w Obornickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Odwiedziliśmy je podczas próby w sali gimnastycznej jednej ze szkół. - Trwa pokaz tańca hinduskiego - mówi Mary Sadowska, reżyserka spektaklu finałowego:

- Uczestnicy w wolnych chwilach nawiązują przyjaźnie i to jest najważniejsze - mówi Iwona Frydryszak, producentka finałowej gali:

W niedzielę 7 lipca w Teatrze Polskim przy ul. Gabrieli Zapolskiej wystąpią największe talenty poprzednich 9 edycji tej imprezy. Dwa dni później - 9 lipca o godz. 18.00 także w Teatrze Polskim będzie miał miejsce wielki finał Brave Kids 2019. Na scenie zobaczymy m.in. hinduskie tancerki, hiphopowcow z Ugandy i tancerzy z Gruzji i Iranu.

Cały dochód trafi na wsparcie projektów edukacyjnych prowadzonych przez organizację ROKPA International. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować