KoktajLOVE piątki z Radiem RAM o lalkach, survivalu, futbolu amerykańskim i feminatywach

Bartek Synowiec | Utworzono: 04.07.2019, 09:35 | Zmodyfikowano: 04.07.2019, 09:35
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

KoktajLOVE spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy z Sylwią Gorzak z Wrocławskiego Teatru Lalek, z którą zaprosiliśmy na pokaz finałowy trwających od początku wakacji  warsztatów improwizacji teatralnej (6 lipca na Dużej Scenie Teatru Lalek, godz. 13:00) oraz podsumowaliśmy ostatni sezon teatralny w "Lalkach".

Po godzinie 17:00 w naszym plenerowym studiu zagośclii Paweł Frankowski, miłośnik survivalu i autor kilku poradników poświęconych tej sztuce oraz Bartek Bartnicki,  specjalista od urbexu. Czym jest urbex i jakie zasady w nim panują, a także czym różni się od survivalu i bushcraftu? O tym wszystkim w rozmowie poniżej.Kolejnymi gośćmi KoktajLOVEgo Piątku byli przedstawiciele świeżo upieczonych Mistrzów Polski w futbolu amerykańskim - Karolina Janas, dyrektorka grup młodzieżowych Panthers Wrocław oraz Przemysław Lewszyk, zawodnik wrocławskiej drużyny i trener drużyny juniorów. Jak rozpocząć swoją przygodę z najpopularniejszym amerykańskim sportem? Jak trenować, żeby zostać mistrzem?


Większość teatrów we Wrocławiu robi sobie wakacyjną przerwę, ale teatry improwizacji się nie zatrzymują! O letnich występach Teatru Improwizacji Improkracja opowiedział Michał Gruz:

Na koniec przenieśliśmy się w świat polszczyzny i jej... płci. Naszym gościem, a raczej gościnią, była Patrycja Krysiak, językoznawczyni i współautorka pierwszego w dziejach polskiej leksykografii słownika, który gromadzi wyłącznie nazwy żeńskie, "Słownika nazw żeńskich polszczyzny".Partnerem cyklu "KoktajLOVE piątki z Radiem RAM" jest:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować