Trzy kamienice przy ul. Mierniczej mają zostać wyremontowane

BT, Marcin Obłoza | Utworzono: 04.07.2019, 07:58 | Zmodyfikowano: 04.07.2019, 08:00
A|A|A

fot. Marcin Obłoza

Chodzi o remont budynków numer 10, 18 i 24. - Ogłosiliśmy już przetarg - mówi Patrycja Grzesik z Zarządu Zasobu Komunalnego.

fot. projekt remontu kamienic

Kamienice zmienią się z zewnątrz - wspólnie z konserwatorem zabytków ustalono, że odzyskają pierwotne kolory - są to głównie odcienie beżu i brązu. Co jeszcze przewidują prace? Opowiada Patrycja Grzesik z ZZK.

W mieszkaniach powstaną toalety. Remont czeka również piwnice, klatki schodowe i dachy. Ulica Miernicza jest znana z zachowanej przedwojennej zabudowy. - Jej charakter przyciąga filmowców z całego świata - mówi Natalia Stysło z Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Napotkani mieszkańcy cieszą się z planowanych prac. Zastanawiają się również, jak wyremontowane kamienice wpłyną na wygląd ulicy i zainteresowanie filmowców:

Remont kolejnych kamienic może oznaczać, że ulica nie będzie już tak atrakcyjnym planem filmowym. ZZK nie zdradza, ile będzie kosztował remont każdego z budynków. Na podstawie wcześniejszego przetargu na remont sąsiadującej kamienicy przy Mierniczej 15, można szacować, że będzie to kwota rzędu co najmniej 2 milionów złotych.


zdjęcie z planu filmu "Most Szpiegów" fot. wroclaw.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować