Mieczysław Gorzka: MARTWY SAD

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy, GN | Utworzono: 21.06.2019, 14:29 | Zmodyfikowano: 21.06.2019, 14:41
A|A|A

 

NOWY WROCŁAWSKI KRYMINAŁ
MROCZNY, NIEPOKOJĄCY, NIEBANALNY
Jakie tajemnice kryje przykościelny sad?

WIDZIAŁEM, JAK DIABEŁ CHODZI TAM NA PALCACH…

Martwy Sad to thriller kryminalny Mieczysława Gorzki w którym autor zabiera nas w swoje rodzinne strony z czasów dzieciństwa czyli do podwrocławskiej miejscowości Szczepanów. A co to za historia? - opowiadał nam w cyklu Półka z Książkami i przyznał również, że to spotkanie, to dla niego podwójny debiut, literacji i radiowy. Jak wyszło? - posłuchajcie sami.

A gdzie szukać tytułowego sadu?


Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach Wrocławia. Podczas pościgu za zabójcą słyszy od podejrzanego tajemniczy przekaz: „Widziałem, jak diabeł chodzi tam na palcach”. Przypomina sobie, że te same niepokojące słowa usłyszał trzydzieści lat wcześniej z ust swojego brata bliźniaka, który zaginął wtedy w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zakrzewski postanawia wrócić do sprawy z przeszłości. Szybko odkrywa, że spokojna podwrocławska wieś, z której pochodzi, od wojny jest milczącym świadkiem zaginięć innych dzieci, a te tragiczne zdarzenia łączą się z kolei z morderstwami popełnionymi obecnie. Czy to możliwe, żeby ten sam sprawca działał nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat?

Powrót do wspomnień z dzieciństwa okazuje się dla policjanta prawdziwym koszmarem, rozgrywającym się tu i teraz. Wkrótce musi walczyć o życie nie tylko swoje, ale i bliskich mu osób. Morderca staje się jego cieniem i zdaje się wiedzieć o nim wszystko...
O AUTORZE

Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami i księgowością. Z zamiłowania piwowar i astronom amator, interesuje się fizyką kwantową i kosmologią, jak również średniowieczną historią Wrocławia i Śląska. Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, pisząc opowiadania fantastyczno-naukowe, powieści fantasy, sensacyjne i kryminalne oraz horrory.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ FRAGMENT POWIEŚCI: https://issuu.com/bukowylas/docs/martwy_sad-pdf-issuu

REKLAMA

To może Cię zainteresować