Kalejdoskop Kultur

materiały prasowe, jk | Utworzono: 17.06.2019, 13:53 | Zmodyfikowano: 17.06.2019, 13:53
A|A|A

fot. materiały prasowe

Festiwal odbędzie się w dniach 21-22.06.2019 w Starym Klasztorze oraz w Parku Staromiejskim. Do Wrocławia zjadą się muzycy i tancerze z Białorusi, Grecji, Niemiec, Ukrainy oraz polscy muzycy sięgający po muzykę bałkańską i pieśni Polesia. W zachwyt wprowadzi nas zespół pieśni i tańca Greków Pontyjskich, którzy oddadzą hołd wielowiekowej tradycji. Do tańca porwie nas poznański skład Tsigunz, który pozazdrościł energii kapelom cygańskim i niejednokrotnie występował z Kayah w repertuarze Gorana Bregovića. Festiwal zakończymy spotkaniem z wybitnym trio instrumentalnym z Mińska - Port Mone.

Jak co roku występy artystyczne rozpocznie parada artystów reprezentujących mniejszości etniczne i narodowe regionu, do udziału w której będą zaproszeni wszyscy uczestnicy festiwalu. Drugiego dnia festiwalu, oprócz koncertów i występów tanecznych, odbędą się również występu dziecięcych folkowych zespołów muzycznych i tanecznych oraz występ dzieci z projektu Brave Kids. Uczestnicy festiwalu będą mogli również skorzystać z bogatej oferty warsztatów skupionych wokół doświadczania kultur wieloetnicznego Wrocławia. Wydarzeniom towarzyszyć będą targi wystawców (małe gastronomie serwujące pyszne jedzenie z różnych kultur; rękodzielników, rzemieślników i artystów, którzy kultywują swoje tradycje; wydawców proponujących książki o tematyce szeroko pojętej wielokulturowości).

Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Wrocławia.
Program:

21 czerwca 2019
20:00 / Stary Klasztor /
Dana Vynnytska i Śpiewacza Banda z Wrocławia z Zespołem

22. czerwca 2019
13:00 / Rynek / Wielka Parada z udziałem:
Tsigunz Fanfara Avantura, Brave Kids, Grecy
Pontyjscy - Zwodoxos pigi , Lubańskie muzycy

14:00 / Park Staromiejski / targi wystawców i
warsztaty, Dzień Jogi

15:00 / Park Staromiejski / występy folkowych
zespołów dziecięcych, Brave Kids

16:00 / Park Staromiejski / koncerty i występy taneczne: Lubańskie muzycy (BLR), Duet ze wsi
Wul’ka (BLR), Gatunki Zagrożone (UKR), Go Arm: Bracia Sayegh (PL), Grecy Pontyjscy /Zwodoxos pigi (GR), Serbołużycki Zespół Narodowy (DE), Ulyanica (PL), Port Mone (BLR)

22:00/ Mleczarnia/ Tsigunz Fanfara Avantura(PL)

O wydarzeniu posłuchacie też w rozmowie z Eweliną Sochacką, producentką festiwalu:

REKLAMA