VII BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych

Radio RAM | Utworzono: 12.06.2019, 13:45 | Zmodyfikowano: 12.06.2019, 13:45
A|A|A

Bike Days to przede wszystkim festiwal dobrego kina. Rower jest tu jedynie pretekstem do opowiedzenia historii bohaterów. A te są wyjątkowe. W programie znalazło się 30 filmów poruszających ważkie tematy społeczne, portretujących niebanalne podróże lub po prostu traktujących o sporcie: kolarstwie szosowym, torowym, MTB, ostrym kole, czy BMX. Filmem otwarcia w czwartek 13 czerwca będzie THE BIKES OF WRATH. 1600 mil. 30 dni. 5 gości z Australii na rowerach. W portfelu jedyne $420 – równowartość $18 z lat 30. Wtedy, 80 lat temu, bohaterowie powieści Johna Steinbecka ruszali w podróż z Sallisaw w Oklahomie, do Bakersfield w Kalifornii. Cykliści podążają ich śladem. Bo Ameryka wciąż rozpala wyobraźnię. Co dopiero samo jej wrzące serce.

Każda edycja Bike Days to też spotkania z gośćmi ze środowiska kolarskiego i filmowego – w zeszłych latach Festiwal odwiedzili m.in. Paulina Brzeźna-Bentkowska, podróżnik Piotr Strzeżysz, kolarz Bartosz Huzarski, ultrakolarz Remek Siudziński oraz Aga Franusiak i Magda Tomaszewska, reżyserki filmu TOUR. Tym razem spotkamy się z m.in. Pawłem Puławskim, który ukończył Indian Pacific Wheel Race – 5500 km przez Australię. 

Podczas BD nie zabraknie okazji, aby pojeździć. Odbędzie się alleycat – wyścig w przestrzeni miasta, a w niedzielę 16 czerwca zapraszamy na darmowy VII Piknik na przedwojennym wrocławskim torze kolarskim, w ramach którego odbędą się zawody oraz plenerowy pokaz filmu. – Welodrom ożywa dzięki pełnym trybunom, a jego atmosfera rozkwita wprost proporcjonalnie do liczby gości. Z tego względu wspólnie z Wrocławskim Welodromem zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na rodzinny piknik – mówią organizatorzy. W programie komentowane na żywo zawody kolarskie, trening dla amatorów, zawody dla dzieci, strefa foodtrucków, otwarty warsztat sitodruku oraz zajęcia jogi dla rowerzystów. Hitem pikniku będzie wieczorny, plenerowy pokaz filmu na zakończenie Festiwalu.

Po raz kolejny odbędą się niebiletowane pokazy w plenerze i przestrzeniach poza Kinem Nowe Horyzonty. Obok Welodromu będzie to m.in. Studio BWA przy ulicy Ruskiej.

O festiwalu rozmawialiśmy na antenie z organizatorami, Pawłem Majką i Michałem Wekslerem:

REKLAMA

To może Cię zainteresować