Rowerowo zakręceni Ula i Robert przy Sobotniej Kawie

Anna Fluder | Utworzono: 10.06.2019, 12:56 | Zmodyfikowano: 10.06.2019, 12:56
A|A|A

Rowerzystów na ulicach Wrocławia przybywa z każdym rokiem, dla wielu nawet sezon jest bez znaczenia, jeżdżą w deszcz, śnieg i mróz. Przybywa też dróg, ścieżek i pasów dla rowerów, ale czasem ze znajomością przepisów i zasad poruszania się w centrum jest kłopot. Są za to oryginalne maszyny, trendy i mody, praktyczne koszyki, wyszukane gadżety i sprzęty zabezpieczające przed kradzieżą.

O tym wszystkim z okazji Wrocławskiego Święta Rowerzysty rozmawialiśmy przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM z Ula Jagielnicką i Gobertem Gackiem. Ula lubi malować wszystko i fotografować wrocławskich rowerzystów, a jej zdjęcia są do zobaczenia  na Wrocław Cycle Chic. Robert to Wiceprezes Stowarzyszenia Akcja Miasto, a współtworzy m.in. projekty "Kocham Wrocław, wybieram rower" i Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale by była jeszcze frajda i uśmiech z jazdy na rowerze to warto pomyśleć o tym jak oryginalnie się zaprezentować.

Szacunek do siebie nawzajem - to hasło powinno przyświecać wszystkim, którym bezpieczeństwo i spokój na ulicy, chodniku i scieżce rowerowej nie jest obojętny. Piesi, rowerzyści, rolkarze, korzystajacy z auta, hulajnogi czy motoru, to przecież my wszyscy wyruszający w miasto. Ale czasem bywa i tak, że wyrusza parada jak np. z okazji Wrocławskiego Świeta Rowerzyty i wówczas cykliści mają cełe ulice dla siebie.

No to jazda - dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich cyklistów!

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować