Maleńka rączka, duże cierpienie. Kacperek potrzebuje pomocy!

Radio RAM, GN | Utworzono: 03.06.2019, 10:05 | Zmodyfikowano: 03.06.2019, 10:08
A|A|A

Fot. mat. prasowe

Kacper urodził się z wadą wrodzoną rączki. Brakuje mu kości promieniowej oraz kciuka w lewej rączce, a kość łokciowa jest krótsza i wygięta. Rodzicom bardzo zależy, aby Kacper był sprawnym dzieckiem. Jest na to szansa, ale niestety bardzo kosztowna…

Kacperek jest bardzo pogodnym dzieckiem. Zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, bo urodził się też jako wcześniak dwa miesiące za szybko. Mimo trudności i opóźnień w rozwoju bardzo chce poznawać świat i nabywać nowych umiejętności. Niesprawna rączka (nie może ruszać nadgarstkiem, ma tylko 4 paluszki, którymi ciężko mu chwytać) dodatkowo wszystko komplikuje...Rodzice byli na konsultacjach u różnych specjalistów. Polscy lekarze znają metody leczenia takiej wady, jednak jest duże ryzyko nawrotów i powikłań. Udało się skonsultować Kacperka u specjalistów w Paley European Instytut w Warszawie. Obiecano, że po operacji przeprowadzonej przez doktora Drora Paleya rączka będzie w pełni sprawna, a wada nie będzie nawracać. Kacperka czekają trzy operacje (wyprostowanie nadgarstka, przeniesienie paluszka na kciuka i za kilka lat wydłużanie przedramienia).

Niestety, leczenie w Instytucie doktora Paleya nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a koszty operacji, mimo iż zostanie ona wykonana w Polsce, znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców. Koszt pierwszej z nich to 196 tys. zł. dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe. Termin operacji wyznaczono na 5 września, a całą sumę rodzice muszą zapłacić miesiąc przed.

Kacper jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Można go wesprzeć wpłacając na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: "34749 NAJDEK KACPER – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"

Prowadzona jest także zbiórka pieniędzy na portalu www.siepomaga.pl/raczka-kacperka

REKLAMA

To może Cię zainteresować