Prawnicy kardynała Gulbinowicza zapowiadają pozwy [POSŁUCHAJ]

Radio RAM, jk | Utworzono: 24.05.2019, 10:46 | Zmodyfikowano: 24.05.2019, 10:47
A|A|A

fot. Radio Wrocław

- Wszelkie informacje naruszające dobre imię Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Wrocławskiej Henryka Romana Gulbinowicza spotkają się z sankcjami prawnymi - zapowiedzieli prawnicy duchownego. Kancelaria wezwała dziennikarzy do zaprzestania publikowania nieprawdziwych zdaniem adwokatów, niepotwierdzonych informacji pochodzących od poety Karola Chuma, który oskarża kardynała o molestowanie. Prawnik reprezentujący interesy arcybiskupa, mecenas Mateusz Chlebowski zaapelował o wstrzemięźliwość i jednocześnie uprzedził o sankcjach prawnych:

Do konferencji zorganizowanej przed szpitalem, w którym od wtorku przebywa 96-letni kapłan, dołączył wieloletni lekarz kardynała, profesor Wojciech Witkiewicz:

Profesor Wojciech Witkiewicz dodaje, że stan duchownego jest stabilny:


W dzisiejszej Rozmowie Dnia rzecznik wrocławskiej Kurii ks. Rafał Kowalski zapowiedział chęć wyjaśnienia doniesień dotyczących Kardynała.

ZOBACZ KONIECZNIE: Ksiądz Rafał Kowalski: Po obejrzeniu filmu Sekielskiego czułem złość

AKTUALIZACJA 12:00

Pełnomocnik legnickiego poety Artur Nowak, złożył dziś zawiadomienie w sprawie nadużyć na tle seksualnym na szkodę mężczyzny. Zawiadomienie zostało wysłane pocztą do prokuratury okręgowej we Wrocławiu. Pełnomocnik domaga się by śledczy zbadali czy były składane skargi dotyczące nadużyć przez osobę o której mowa w świadectwie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować