Zachód Wrocławia bez tramwajów. Ich powrót zaplanowano na... 22 maja!

d, Michał Hamburger | Utworzono: 16.05.2019, 07:21 | Zmodyfikowano: 16.05.2019, 10:06
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Tramwaje jeżdżą na odcinku Leśnica - Kwiska oraz Stadion Królewiecka - Kwiska, potem trzeba przesiąść się na zastępcze autobusy. Tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 skierowano do Wrocławskiego Parku Przemysłowego a 31 i 32 na Most Mieszczański.

KOMUNIKAT MPK:

W związku z awarią sieci na ulicy Legnickiej, której przyczyną było uderzenie samochodu osobowego w słup trakcyjny, MPK Wrocław musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu tramwajów i uruchomić na tym obszarze komunikację zastępczą.

Między Kwiską a Leśnicą uruchomiliśmy tramwaje, które będą kursować z częstotliwością co 10 minut. Między Stadionem (Królewiecka) a Kwiską tramwaje będą jeździć z częstotliwością ok. 15 minut. Tramwaje linii 3, 10, 20, 33 skrócono do Wrocławskiego Parku Przemysłowego, a linii 31, 32 do Mostu Mieszczańskiego. Pomiędzy placem Jana Pawła II a Kwiską uruchomiliśmy autobusy „za tramwaj”. Trzy z nich wydłużą swoją relację do Kozanowa. Autobusy będą kursować z częstotliwością ok. 5 minut.

Od momentu wypadku prowadzone są intensywne prace nad przywróceniem regularnych kursów tramwajowych. Niestety, wymagana jest wymiana całego słupa trakcyjnego, co wiąże się z wykonaniem nowego fundamentu, przewieszeniem sieci trakcyjnej i jej regulacji. Powrót rozkładowych kursów planowany jest w dniu 22 maja.

REKLAMA

To może Cię zainteresować