"Ustrzelić mafię" na otwarcie 16. Millenium Docs Against Gravity

Jan Pelczar | Utworzono: 09.05.2019, 17:08 | Zmodyfikowano: 09.05.2019, 17:08
A|A|A

fragment plakatu festiwalowego

To już największy festiwal filmowy w Polsce. Jako jedyny w Europie odbywa się w tym samym czasie w sześciu miastach. Jednym z nich jest Wrocław. Seanse zaplanowano w DCF-ie od 10 do 19 maja. Dwa dni wcześniej poznamy zwycięzcę Grand Prix Dolnego Śląska. W tegorocznym konkursie startują trzy filmy polskie -"Marek Edelman ...i była miłość w getcie" Jolanty Dylewskiej, "Jazda obowiązkowa" Ewy Kochańskiej oraz "In Touch" Piotra Ziemilskiego.

- Docs Against Gravity rozszerza definicję filmu dokumentalnego - mówi organizator wrocławskiej części Kuba Żary.

 - Filmy festiwalu wykraczają poza ramy klasycznego gatunku kina dokumentalnego - mówi szef Against Gravity Artur Liebhart.

Na rozpoczęcie festiwalu zaplanowano pokaz filmu "Ustrzelić mafię". Uczestnicy gali otwarcia 16. Millenium Docs Against Gravity zobaczą wielowymiarowy portret pierwszej włoskiej fotoreporterki, która dokumentowała zbrodnie Cosa Nostry. Letitzia Bataglia oraz inny włoski fotograf, Roberto Timperi, będą gośćmi po seansie, który rozpocznie się 10 maja o 19.00.

Posłuchaj całej rozmowy z Arturem Liebhartem:

Po zakończeniu wrocławskiej części Docs Against Gravity zaplanowano repliki festiwalu w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować