Koszykarski sukces Radia RAM. Wrocław mistrzem Polski dziennikarzy w koszykówce!

Radio RAM | Utworzono: 04.04.2019, 17:34 | Zmodyfikowano: 04.04.2019, 17:34

Drużyna, w której zagrali nasi dziennikarze Marcin Furmański i Krzysztof Janoś, w finale Mistrzostw Polski Dziennikarzy w koszykówce pokonała zespół Katowic 36:22.

Mimo ostatecznego wyniku mecz był bardzo trudny, nie tylko ze względu na klasę graczy ze Śląska. Zdecydowały o tym również emocje z pierwszego starcia obu ekip. Zespół dziennikarzy w składzie z naszymi zawodnikami, prowadzącymi czwartkowy program "Misja na Marsa", wygrał na rozpoczęcie turnieju z Katowicami 31:30.

Wynik nie oddaje jednak całej dramaturgii tego spotkania. Po dobrym początku i świetnej pierwszej połowie, Wrocław stanął kompletnie w miejscu w drugiej połowie, wygrywając 28:20. Mimo licznych prób zmiany obrazu gry, w końcówce to Katowice wygrywały 30:28.

W ostatniej akcji Wrocław miał tylko 2,8 sekundy do końcowego gwizdka. Po wybiciu z boku, mimo szczelnego krycia celne trafienie za 3 sprawiło, że to Wrocław wygrał 31:30.

Katowiczanie mocno poirytowani tym rozstrzygnięciem chcieli w rewanżu pokazać, że to był przypadek. Jednak również w drugim spotkaniu to ekipa z Dolnego Śląska okazała się lepsza.

Nie byłoby jednak finału, gdyby ekipa z Wrocławia nie stała się autorem największej sensacji turnieju. W meczu półfinałowym pokonała drużynę "Życia Warszawy", która na MPD nie przegrała od 1998 roku!

Gracze ze stolicy Dolnego Śląska po ciężkim boju o każdą piłkę, pozycję rzutową i punkt wygrali 29:22. Zawodnicy po tym spotkaniu byli tak szczęśliwi, że bez względu na wynik finału, już czuli się największymi wygranymi MPD 2019.

We wcześniejszej fazie turnieju wrocławianie pokonali jeszcze: Katowice 31:30, Prezesy PLK 41:15, Polsat Sport 39:29, Dolny Śląsk 43:30.

Gracze z Wrocławia już szykują się do obrony tytułu podczas 48. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem.

Na zdjęciach nasi zwycięzcy:  Krzysztof Janoś (powyżej) i Marcin Furmański z pucharem!