Równoleżnik Zero - festiwal dla miłośników podróży

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 01.04.2019, 12:23 | Zmodyfikowano: 01.04.2019, 12:23
A|A|A

Stali bywalcy Równoleżnika Zero mogą spodziewać się jak zwykle dobrej zabawy i wielu przygód. Kolej, samochód, hulajnoga… Przez azjatyckie kraje podróżować można na różne sposoby i choć czasem słońce, czasem deszcz to zawsze z przygodami. Wśród celów podróży znajdą się m. in. Indonezja, Iran, Tybet, Japonia, Korea Północna, Indie, Oman, Chiny, Ziemia Święta czy Mongolia. Gośćmi specjalnymi będą w tym roku Miłka Raulin i Mateusz Waligóra. Miłka opowie o zdobywaniu Korony Ziemi, a Mateusz o marszu zamarzniętą, himalajską rzeką Zanskar.

Trzy dni festiwalowe wypełnione zostaną opowieściami, filmami, zdjęciami i wspomnieniami, gdzie nie zawsze cel podróży jest najistotniejszy – często ważna jest droga do niego prowadząca. Najmłodszym uczestnikom festiwalu proponujemy warsztaty i spotkania w sobotę, która tradycyjnie jest Dniem Rodzinnym na naszym festiwalu. Zapraszamy dzieci z opiekunami – gwarantujemy dobrą zabawę. Nie zabraknie również konkursów. Tradycją jest już nasz konkurs na najlepszego prelegenta każdej edycji.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a festiwalowe wydarzenia będą się odbywały w filiach: Mediateka, Biblioteka Turystyczna - Filia nr 57 MBP we Wrocławiu, Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu.

O festiwalu opowiedziała w naszym studiu Marzena Karwowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej:

REKLAMA

To może Cię zainteresować