Nagrody 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej wręczone [ZDJĘCIA]

jk, po | Utworzono: 30.03.2019, 01:20 | Zmodyfikowano: 30.03.2019, 01:20
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

O triumfie Ralpha Kaminskiego zdecydowało jury, w którym w tym roku zasiedli: Maja Kleczewska – reżyserka teatralna, Magda Umer – mistrzyni poezji śpiewanej, członkini Kapituły im. Aleksandra Bardiniego, Łukasz Maciejewski, dziennikarz i krytyk filmowy, Jan Młynarski – muzyk, kompozytor i wokalista, i Bogusław Sobczuk – aktor, konferansjer PPA. Kaminski trumfował tego wieczoru jeszcze kilka razy - oprócz Grand Prix zgarnął też Tukana Publiczności, nagrodę Radia RAM w postaci koncertu RAM Session oraz nagrodę Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica w wysokości 3 tysięcy złotych wraz z zaproszeniem do udziału w Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii.

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, 10 tysięcy zł, podzielona na pół, trafiła w ręce Gabrieli Kundziewicz i Alberta Pyśka, który cieszył się także z Tukana Dziennikarzy, którego w tym roku wręczyła Monika Jaworska, szefowa Radia RAM.


fot. Tomasz Walków, PPA

Jury Nurtu Off w składzie: Katarzyna Knychalska – redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t", Maciej Adamczyk – założyciel, reżyser i aktor Teatru Porywaczy Ciał oraz Wiktor Wiktorczyk – twórca Kliniki Lalek, przyznało statuetkę Tukana Off i 10 tys. zł spektaklowi „Papety po raz pierwszy w Polsce". Jury Off przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia: dla Emose Uhunmwangho za rolę w spektaklu „Szlama i Baśniowe Skrzypotrąby" i dla Tomasza Leszczyńskiego za wykonanie pieśni w spektaklu „Pokój na Ziemi". Tukana Publiczności Off otrzymał spektakl „Szlama i Baśniowe Skrzypotrąby".

Kapituła Nagrody im. Aleksandra Bardiniego przyznała w tym roku Dyplom Mistrzowski Mai Kleszcz - wokalistce, kompozytorce i multiinstrumentalistce. – Za osiągnięcia kompozytorskie w dziedzinie muzyki teatralnej, niezwykłe kreacje wokalno-aktorskie i wybitną osobowość sceniczną – tak decyzję wyjaśniał Wojciech Kościelniak, nowowybrany przewodniczący Kapituły.

Przyznano także „Platynowe Dyplomy Piosenki" za wieloletnią pracę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej: producentkom Agnieszce Kozak i Renacie Majewskiej, oraz Urszuli Orłowskiej, koordynatorce Kapituły im. Aleksandra Bardiniego.


REKLAMA

To może Cię zainteresować