"Atak paniki" otworzy 12. sezon Polish Cinema for Beginners

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 22.03.2019, 11:21 | Zmodyfikowano: 22.03.2019, 11:31
A|A|A

Samolot, a na jego pokładzie grupa Polaków wracających z wakacji. Tu zdarzyć się może wszystko. Inni, będąc w kraju, oddają się odmiennym podróżom: dzieciaki są na narkotykowym tripie, kobieta na randce ze swoim eks, matka podłączona pod grę komputerową. Bohaterów pozornie niezwiązanych ze sobą epizodów podglądamy w chwilach kryzysowych, co z jednej strony budzi dramatyzm, z drugiej okraszone jest sporą dawką czarnego humoru, jaki wręcz eksploduje z ekranu. Dzięki temu wielowątkową opowieść z mocnymi, zapadającymi w pamięć postaciami, w które wcieliła się śmietanka polskich aktorów (Magdalena Popławska, Artur Żmijewski, Dorota Segda) ogląda się z wypiekami na twarzy. Debiut reżyserski Pawła Maślony stał się sensacją 2017 roku i błyskawicznie zyskał status filmu kultowego.

Seansom 12. edycji PCfB, jak zwykle, towarzyszyć będą prelekcje i spotkania z filmowcami, filmoznawcami i ekspertami, malującymi szerszy kontekst społeczny i historyczny każdego tytułu. Spotkania poprowadzi Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to, skąd pochodzą – mogli poznawać drogi i bezdroża polskiego kina.

Pokaz "Ataku paniki" odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Więcej o całym nowym sezonie PCfB opowiedział w naszym studiu Kuba Żary z Wrocławskiej Fundacji Filmowej:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować