Fisz Emade Tworzywo "Radar" [PŁYTA TYGODNIA]

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 18.03.2019, 18:14 | Zmodyfikowano: 18.03.2019, 18:14
A|A|A


Po udanych trasach koncertowych i świetnie przyjętej płycie "Drony", FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem „Radar"(premiera 8 III 2019). Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem - zarówno klasyczną Americaną, jak i krautrockiem. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie dla lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków zespołu "TWORZYWO..."  oczarowują swoim niezwykłym klimatem retro. Ta interpretacja dźwięków lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi". Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów.

Nastawienia swojego własnego „radaru".

Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach. Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz" Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade" Waglewski.

Pierwszym singlem promującym album jest utwór "Dwa Ognie". Za reżyserię klipu do singla odpowiada Mike Olbinski, a za animacje Marta Kacprzak.

Zespół jest obecnie na trasie koncertowej promującej album "Radar" We Wrocławiu wystąpią 28 III w klubie Zaklęte Rewiry.

REKLAMA

To może Cię zainteresować