Studio Niskich Temperatur, czyli elektronika na żywo na 89,8 FM

Maciej Szabatowski, Jacek Dojwa | Utworzono: 12.03.2019, 22:20 | Zmodyfikowano: 12.03.2019, 22:20
A|A|A

fot. INT

Studio Niskich Temperatur to rozwinięcie cyklu audycji radiowych, tworzonych z myślą o słuchaczach zainteresowanych muzyką elektroniczną, która zdecydowanie wykracza poza gatunki popularne w klubach w ostatnich latach.  Głos oddajemy twórcom nowego cyklu.

Maciek Szabatowski
Wszystko zaczęło się od spotkania podczas jednego z wydań programu RAMbeat  - obecnie środowego, RAMowego cyklu prezentującego szerokie spektrum nowych brzmień - oraz od wspomnienia... magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które opływały lodem, a dla których dopełnieniem stały się dźwięki z pierwszych moich świadomie odtwarzanych płyt z mocno abstrakcyjną elektroniką.  Opowiedziałem o tym wspomnieniu Jackowi i w sumie od razu stwierdziliśmy, że to nasze debiutanckie elektro-asbstrakcyjne granie fajnie byłoby przekuć w coś stałego i dużo bardziej spójnego. Tak oto powstał Instytut Niskich Temperatur, który emitujemy na naszej antenie w każdą ostatnią środę miesiąca.
Jakieś 18 wydań poźniej zamarzyła się nam rzecz dużo większa: spotkanie z Wami, naszymi słuchaczami i fascynatami brzmień elektronicznych. 

Ciężko mi jest wyobrazić sobie lepszą ku temu okazję, niż właśnie teraz, kiedy skrzydła rozpościera wspólny projekt mojego programowego kolegi i równie mocno kojarzonego z muzyką elektroniczną muzyka formacji Skalpel.Jacek Dojwa
Jako prowadzący audycje, staramy się pójść o krok dalej, proponując Wam możliwość spotkania artystów zaangażowanych w produkcję własnych utworów i prezentowanie ich w wersji na żywo.  Działalność Universal Exports jest doskonałym przedłużeniem tej filozofii.

Universal Exports to projekt, który zrodził się w głowach mojej i Marcina Cichego. Produkujemy i tworzymy od wielu lat, pracując głównie z wykorzystaniem aplikacji muzycznych. Dzięki wykorzystaniu zestawu prawdziwych instrumentów będących replikami klasycznych automatów perkusyjnych i syntezatorów, powstałych jeszcze w latach osiemdziesiatych, projekt stał się dla nas odskocznią od współczesnych metod komponowania opartych na monotonnej pracy przed ekranami komputerów.Sprzęt, którym obecnie się posługujemy to duża ilość małych urządzeń złączonych plątaniną kabli. Oznacza to wiele ograniczeń, lecz jednocześnie pozwala na dużą dozę improwizacji i gwarantuje przyjemną interakcję dostarczającą momenty zaskoczenia.
W efekcie, daje nam to również możliwość szybkiego powrotu do brzmień charakterystycznych dla muzyki, która w naszej młodości obecna była na imprezach i kształtowała nasze gusta.

Na pierwszą, wiosenną, odsłonę #StudiaNiskichTemperatur zapraszamy Was w środowy wieczór, 27. marca od godziny 20:00.

Podobnie, jak w przypadku cyklu RAM Session, zaproszenie będą limitowane i będziecie mogli je zdobyć wyłącznie za pośrednictwem naszej anteny oraz na profilu projektu Universal Exports. Całośc wydrzenia będzie oczywiście także transmitowana na naszej antenie. 
Sluchajcie Radia RAM i zdobywajcie podwójne zaproszenia na pierwszą edycję naszego cyklu.
Zapraszamy!

Jacek Dojwa & Maciek Szabatowski
Studio Niskich Temperatur

REKLAMA

To może Cię zainteresować