"Zimna Wojna" bez nagrody BAFTA

Gregor Niegowski, IAR | Utworzono: 11.02.2019, 06:59 | Zmodyfikowano: 11.02.2019, 09:23
A|A|A

fot. mat. prasowe

Film "Faworyta" triumfował podczas tegorocznej gali nagród BAFTA - brytyjskiego odpowiednika Oscarów. Otrzymał nagrody w kategoriach m.in. najlepszy film brytyjski, scenariusz oryginalny i najlepsza aktorka- w tej roli Olivia Colman.

Za najlepszy film nieanglojęzyczny uznano "Romę", która otrzymała BAFTY także za zdjęcia i za reżyserię- dla Alfonso Cuarona. "Roma" została również uznana za film roku.

Egipski aktor Rami Malek, który cielił się w postać lidera grupy Queen Freddiego Merkury w filmie "Bohemian Rhapsody", odebrał BAFTĘ dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

"Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, film kręcony między innymi w sali koncertowej Radia Wrocław, nie otrzymała nagrody w żadnej z czterech kategorii, w których była nominowana. Były to: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia i najlepszy scenariusz.

BAFTY przyznano po raz 72. Gala odbyła się w londyńskiej Royal Albert Hall. Obecni byli na niej m.in. brytyjski książę William z żoną Kate.

REKLAMA

To może Cię zainteresować