Trzy lata Marii Kaczmarek w chińskiej szkole

Jan Pelczar | Utworzono: 02.02.2019, 10:10 | Zmodyfikowano: 02.02.2019, 10:10
A|A|A

Przewodniczka Podróży z Radiem RAM po Chinach pochodzi z Dolnego Śląska, ale do polskiej szkoły nie chodziła nigdy. Przed wyjazdem do Azji rodzina Marii wyjechała do Niemiec. Kolejna służbowa przeprowadzka jej ojca sprawiła, że poznała  Chiny.

Maria Kaczmarek zafascynowała się Chinami na tyle, by studiować sinologię i związać się z Państwem Środka na dłużej. Do dziś pamięta pierwsze wrażenia z Pekinu i Wuhan.

 

Wyzwaniem, któremu Maria sprostała, była chińska szkoła. Prestiżowe liceum w Wuhan stawiało uczniom wymagania, które nie mieszczą się w europejskich standardach. 

Reżim chińskiej szkoły ogranicza się nie tylko do edukacji, ingeruje także w życie prywatne uczniów. Mimo to istnieje pojęcie czasu wolnego i nawiązują się bliższe znajomości.

Po powrocie do Europy i studiowaniu sinologii Maria wróciła do Chin na stypendium. W Podróżach z Radiem RAM opowiedziała też o swoich ulubionych chińskich śniadaniach. 

Maria Kaczmarek dziś mieszka w Kanadzie, w Vancouver. Wcześniej spędziła trochę czasu w Polsce. Dzięki temu wie, co Chińczykom podoba się najbardziej, co ich zaskakuje podczas zwiedzania naszego kraju.

 

Przewodniczka Podróży z Radiem RAM prowadzi, wraz z siostrą, Karoliną Gatner, bloga podróżniczego. Na travelpoppies.com opisują wyjazdy w różne strony świata.

 

W kolejne Podróże z Radiem RAM wybierze się Piotr Bartyś. Jego gość ma nam opowiedzieć o jednym z indonezyjskich plemion. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować