Jaka będzie 40. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej?

GN, Celina Marchewka | Utworzono: 15.01.2019, 17:05 | Zmodyfikowano: 15.01.2019, 18:09
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Będzie się działo podczas 40. już edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Oprócz zmagań samych artystów, publiczność posłucha na przykład, jak brzmią instrumenty podwodne na koncercie Between Music: AquaSonic.

- Szczególnie czekam na spektakl Jerzego Lacha, gdzie Polscy, ale także zagraniczni wykonawcy, zmierzą się z interpretacją tekstu Tadeusza Różewicza "Wyszedł z domu" - mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu:

Widzów na pewno zaskoczy także Koncert Finałowy. W tym roku artystów zapowie chór, a później, w drugiej części, posłuchać będzie można utworów pod wspólnym tytułem "Out of the System", czyli takich, które nie do końca mieszczą się w głównym nurcie.

Reżyserka Martyna Majewska mówi, że jej celem było stworzenie barwnego show, które jednak nie przyćmi uczestników:

- "Out of the system" to opowieść o cenzurze i utworach ważnych, ale zepchniętych na dalszy plan - mówi dyrektor artystyczny Przeglądu, Cezary Studniak:

Na tegorocznej edycji PPA znajdzie się także coś dla młodych widzów. Artyści zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya. Akompaniować im będzie kilkudziesięcioosobowa orkiestra symfoniczna.

40. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej potrwa od 22 do 31 marca. Sprzedaż biletów rusza w tę niedzielę.

Pełen program 40. PPA znajdziesz TUTAJ.
Wydarzenie pod patronatem medialnym Radia RAM. REKLAMA

To może Cię zainteresować