Przetarg na tramwaj przez Popowice rozstrzygnięty

Joanna Jaros | Utworzono: 10.01.2019, 17:57 | Zmodyfikowano: 10.01.2019, 18:00
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Do trzech razy sztuka i wreszcie się udało. Miasto wybrało wykonawcę pierwszego etapu budowy trasy tramwajowej na wrocławskich Popowicach. Została nim firma Budimex, co było do przewidzenia, ponieważ jej oferta była najtańsza:

- wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Budowa trasy została podzielona na dwa etapy z powodu cen jakie oferowali wykonawcy. Chętne firmy wyceniały prace na sto milionów złotych więcej niż miało na to miasto i PKP, które jest współinwestorem. Nowa trasa tramwajowa ma liczyć 3,8 kilometra. Rozpocznie się na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły i Dmowskiego, pobiegnie przez most Dmowskiego, ulicę Długą, Starogroblową i Popowicką, aż do skrzyżowania z Milenijną i Pilczycką. Koszt pierwszego etapu to ponad 120 milionów złotych.


Od przystanku Długo do przystanku Politechnika

Obejmie on budowę torowiska od ulicy przystanku Długa do przystanku Politechnika Wrocławska:

- wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich inwestycji. W pierwszym etapie powstanie przystanek kolejowy Wrocław Szczepin, a wiadukt nad ulicą Długą zostanie przebudowany. Umowa z Budimexem zostanie podpisana najpóźniej w przyszłym miesiącu. Pod koniec roku, zostanie ogłoszony przetarg na budowę brakujących odcinków linii. Od Politechniki do Wejherowskiej i od Długiej do Dmowskiego. 

Tramwaj na Popowice musi poczekać. "Oferta droższa o ponad 100 mln zł"

Przetarg na tramwaj na Popowice do powtórki

REKLAMA

To może Cię zainteresować