Pokaż swoje jazzowe zdjęcie [KONKURS]

Bartek Synowiec | Utworzono: 08.01.2019, 12:48 | Zmodyfikowano: 08.01.2019, 12:48
A|A|A

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy obywatele RP bez względu na miejsce zamieszkania; zarówno zawodowi fotograficy, jak i amatorzy. Przedmiotem konkursu jest fotografia jazzowa. Warunkiem udziału jest zgłoszenie do końca stycznia maksymalnie trzech, dotychczas nigdzie nienagrodzonych zdjęć o tematyce jazzowej, wykonanych dowolną techniką po 2000. roku.

Jury, w skład którego wchodzą uznani fotograficy, projektanci, postaci związane ze sztuką i jazzem, wyłoni 33. najlepsze prace, które zaprezentowane zostaną na wystawie w przestrzeniach festiwalowych podczas 55. Jazzu nad Odrą. Wtedy też, na koncercie dedykowanym Markowi Karewiczowi, zostaną ogłoszeni i uhonorowani laureaci I edycji MK JAZZ FOTO, a zwycięskie prace będzie można zobaczyć m.in. na łamach Jazz Forum. Kuratorem konkursu i wystawy jest znany wrocławski fotografik - Lech Basel - laureat JJA Jazz Awards, prestiżowego plebiscytu amerykańskich dziennikarzy z Jazz Journalists Association.

Zmarły w czerwcu 2018 Marek Karewicz to kultowa postać w środowisku jazzowym, nadworny fotograf najważniejszych jazzowych festiwali, związany z Jazzem nad Odrą od początku istnienia, a z samym jazzem przez całe życie.

Więcej o Marku Karewiczu, konkursie i wystawie w rozmowie z Wojciechem Siwkiem i Lechem Baselem:



 

REKLAMA

To może Cię zainteresować