Serial w Strefie Kina: odcinek 50 (1/2019)

Jan Pelczar | Utworzono: 03.01.2019, 15:34 | Zmodyfikowano: 03.01.2019, 15:34
A|A|A

Chronologicznie rok zacznie się dla nas od powtórki - w styczniu hitem ma być trzeci sezon serii "True Detective". HBO szykuje też powrót "Wielkich kłamstewek" i ostatni sezon "Gry o tron". Według Miłosławy Bożek i Krzysztofa Majewskiego, którzy przejrzeli serialowe hity 2019 roku to właśnie finał "GoT" będzie najważniejszym wydarzeniem roku.

Najbardziej oczekiwaną premierą roku z polskiej perspektywy jest "Wiedźmin". Ale mało kto liczy, że okaże się hitem na miarę superprodukcji HBO.

Jeszcze zimą rozpoczną się zdjęcia do trzeciego sezonu "Watahy". Latem obejrzymy trzeci sezon "Stranger Things". Z końcem stycznia zamyka swoje podwoje Showmax. Ale trzecią część "Opowieści podręcznej" i tak zdołamy gdzieś obejrzeć. Zmianę sił na światowym rynku seriali ma spowodować pojawienie się nowej platformy Disneya. Na nią trafią nie tylko superbohaterskie opowieści z uniwersum Marvela, ale także historie z galaktyki "Gwiezdnych wojen".  Pierwsza będzie opowieść z planety Mandalore, z której pochodzi Boba Fett i jego klon Jango. 

HBO spróbuje powalczyć z Disneyem za sprawą serii "Watchmen". Amazon Prime przygotowuje "Good Omens" według prozy Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana oraz prequel "Władcy pierścieni" z młodym Aragornem. Orlando Bloom zagra dla Amazona w serii "Canibal Raw", a Guillermo del Toro jest jednym ze współtwórców przygotowywanej dla Netfliksa antologii horroru "Ten After Midnight". Nieobecna w Polsce platforma Hulu przygotowuje adaptację "Paragarafu 22" w reżyserii George'a Clooneya. Na CBS powróci "Strefa Mroku", na BBC miniserial według "Wojny światów". Showtime zabrał się za adaptację gry komputerowej "Halo"

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować