Zapełnij społeczną lodówkę na Święta

Bartosz Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 18.12.2018, 12:40 | Zmodyfikowano: 18.12.2018, 12:40
A|A|A

Pomysłodawcą i organizatorem lodówek społecznych jest wrocławski motorniczy Jan Piontek. Jego idea dzielenia się żywnością ciągle się rozrasta. W naszym mieście powstają kolejne miejsca, gdzie można oddać jedzenie, które trafia do podopiecznych Fundacji. Teraz, szczególnie przed świętami, warto pomyśleć o innych.

- Akcja jest skierowana do wszystkich wrocławian, nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej. Pomaganie to coś, co łączy ponad podziałami, więc bez względu na to, z jakiego środka transportu korzystamy na co dzień, każdy może się przyłączyć – zachęca Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka prasowa MPK Wrocław.

Jak to zrobić? Od wtorku (18.12) do czwartku (20.12) w godzinach 15:00-18:00 na przystanku turystycznym Opera pojawi się zabytkowy tramwaj Gustaw. Pracownicy MPK będą w nim zbierać jedzenie, które trafi później do 13 społecznych lodówek na terenie Wrocławia i do około 200 osób, które wspiera Fundacji Weźpomóż.pl.

- Paczki trafią do ludzi chorych, starszych i w trudnej sytuacji materialnej – podkreśla Jan Piontek – Są to często osoby, które nie mają z kim spędzić świąt, albo z powodu choroby trudno im wyjść z domu. Czasami, po prostu, wstydzą się wziąć udziału w wigiliach organizowanych na terenie miasta.

Każdy, kto przyłączy się do akcji i przyniesie paczkę z jedzeniem, otrzyma od MPK niezbędnik świąteczny. Będzie to opłatek i sianko pod wigilijny obrus.
- W paczkach powinny znaleźć się produkty, które szybko się nie zepsują – zaznacza Agnieszka Korzeniowska. – Najlepiej, żeby były to słodycze, owoce, konserwy, makarony, a także ryż czy cukier. Są to rzeczy, które nie kosztują wiele, ale sprawią wielką radość potrzebującym.

Wsparcie dla akcji zadeklarowali już znani wrocławscy artyści, sportowcy i aktywiści. Będą się oni pojawiać w Gustawie o różnych porach w ciągu tych trzech dni. Więcej usłyszycie w rozmowie z Agnieszką Korzeniowską i Janem Piontkiem:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować