Smoczyńska, Szczawińska i muzycy znani z Radia RAM nominowani do Paszportów Polityki

Jan Pelczar | Utworzono: 04.12.2018, 23:57 | Zmodyfikowano: 04.12.2018, 23:57
A|A|A

Agnieszka Smoczyńska pokazała „Fugę” premierowo w Cannes. To historia kobiety, która straciła pamięć i boi się ją odzyskać. Scenariusz napisała i zagrała główną rolę Gabriela Muskała. Konkurentkami Smoczyńskiej do Paszportu Polityki będą Olga Chajdas za debiut reżyserski – film  „Nina” i Joanna Kulig, aktorka, która zagrała m.in w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego i podbiła serca międzynarodowej widowni. 

Weronika Szczawińska została wyróżniona za „Genialną przyjaciółkę” według Eleny Ferrante we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i „Lawrence'a z Arabii” w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W sylwetce nominowanej znalazł się cytat z recenzji Moniki Kwaśniewskiej-Mikuły, która o spektaklu we wrocławskim teatrze napisała: „najważniejszy, najodważniejszy, najdojrzalszy i najbardziej przejmujący spektakl o kobietach, jaki widziałam w polskim teatrze”. 

Jej konkurentkami będą Anna Karasińska, nominowana za spektakle z poznańskiego Teatru Polskiego i TR Warszawa oraz Marta Górnicka za „Konstytucje na chór Polaków”. 

Doskonale znacie z anteny Radia RAM nominowanych do Paszportów Polityki w kategorii Muzyka Popularna: Jan Młynarski był jedną z gwiazd tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Krzysztof Zalewski m.in w naszym mieście wyprzedawał sale koncertowe, śpiewając Niemena, Dawid Podsiadło także koncertował we Wrocławiu, a jego nowy krążek – „Małomiasteczkowy” – był płytą tygodnia w Radiu RAM. 

Pozostałych nominowanych we wszystkich kategoriach 26. edycji Paszportów Polityki znajdziecie tutaj

REKLAMA

To może Cię zainteresować