Monika Borzym śpiewa Radiohead

Bartosz Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 16.11.2018, 12:44 | Zmodyfikowano: 16.11.2018, 12:44
A|A|A

Na nową płytę Moniki Borzym składają się utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie – taki właśnie jest album „RADIOHEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia".

Monika Borzym zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych artystów: Martę Zalewską – multiinstrumentalistkę i wokalistkę, Trio Stryjo, w składzie – Nikola Kołodziejczyk, Michał Bryndal, Maciej Szczyciński, którzy od ponad dekady wspólnie improwizują i koncertują na całym świecie, Tomasza Żymłę – wybitnego klarnecistę basowego, oraz wybitnych, młodych  waltornistów:  Gabriela Czopkę, Łukasza Łacnego i Piotra Kowalskiego. Gościnnie zaśpiewał w duecie z Moniką Marcin Januszkiewicz – aktor młodego pokolenia i znakomity wokalista.  Wszystkie utwory zaaranżował Nikola Kołodziejczyk. „Nigdy bym się na to nie zdobyła, gdyby nie ogromny talent i zarazem wariactwo szalonego kompozytora" – wyznaje  Monika. O współpracy z Nikolą mówi: „Mam wrażenie, że tylko z Nim ten projekt mógł mieć jakikolwiek sens i mam wielką nadzieję, że to nie będzie nasza ostatnia wspólna płyta. Dziękuję Ci piękny Szaleńcze!"

Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie WYTWÓRNIA 12 lipca 2018 r.

REKLAMA

To może Cię zainteresować