Osiemnastowieczne Collegium Antropologicum przechodzi remont

Maricin Obłoza | Utworzono: 12.11.2018, 08:04 | Zmodyfikowano: 12.11.2018, 08:08
A|A|A

Maricin Obłoza

Uczelnia ma jednak plany, by budynek został całkowicie wyremontowany i odzyskał dawny blask. – Szacujemy, że na remont fasady i sal potrzebne jest około trzynastu milionów złotych – mówi dr Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego:

Budynek Collegium Antropologicum powstał w pierwszej połowie XVIII wieku. Przez lata był własnością jezuitów i mieszkali w nim ubodzy studenci. – Po II wojnie światowej był tu oddział antropologii Polskiej Akademii Nauk – mówi dr Łukasz Krzywka, pełnomocnik rektora ds. konserwacji zabytków:

 – Rozpoczęliśmy od odnowy dachu – mówi dr Ryszard Balicki, Pełnomocnik Rektora ds. kontaktów z mediami:

Uczelnia stara się także o zdobycie środków na dalsze prace remontowe. Jeszcze w tym roku może zapaść decyzja dotycząca dofinansowania przez Urząd Marszałkowski. Na początku przyszłego dowiemy się natomiast, czy uniwersytet dostanie pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Niegdyś mieścił się tu teatr czy bank królewski – przypomina dr Łukasz Krzywka z Uniwersytetu Wrocławskiego:

Oprócz Collegium Antropologicum, uczelnia remontuje także Instytut Historyczny przy ul. Szewskiej. Prace mają potrwać do 2021 roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować