Wrocławskie Stabłowice zyskają nowy, duży park

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 03.11.2018, 08:19 | Zmodyfikowano: 03.11.2018, 09:27
A|A|A

fot. Michalina Otręba

Ruszyły prace nad nowym parkiem we Wrocławiu. W założeniu ma być ekologiczny, nowoczesny, a jego części renaturalizowane, tak by sprawiały wrażenie dzikich. Polana między ulicami Jeleniogórską a Starogajową na Stabłowicach już w przyszłym roku ma być zalążkiem 5 hektarowego parku. Zasadzono już pierwsze drzewa, w miejscach gdzie według projektu mają niedługo przebiegać alejki. Jak mówi Krzysztof Smolnicki z Fundacji Ekorozwoju we Wrocławiu, w tym parku każdy będzie mógł zasadzić sobie drzewo:Jak mówi Bartłomiej Świerczewski z Biura Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu, ekopark na Stabłowicach w przyszłości mógłby być nawet większy.

- Jest jednak kilka spraw do przedyskutowania no i sporo pieniędzy do znalezienia. Hektar parku to zazwyczaj około miliona złotych, a więc potrzeba by było aż 30 mln na rozbudowę parku na tereny go otaczające - mówi dyrektor Świerczewski:

Pierwsze efekty prac na Stabłowicach będą widoczne w przyszłym roku. Koszt realizacji tego projektu z WBO to około 5 milionów złotych.

REKLAMA