Endy Yden prezentuje singiel "G h o s t M a n t r a"

Radio RAM, Iwona Diakowska | Utworzono: 30.10.2018, 11:05 | Zmodyfikowano: 30.10.2018, 11:05
A|A|A

fot. Andrzej Sieńkowski, mat. prasowe

Ghost Mantra to drugi singiel oraz drugi teledysk zapowiadający debiutancki album Endy'ego Ydena [premiera już 9. listopada]. To dekadencka pieśń spowita we mgle i papierosowym dymie.

"To historia nieosiągalnego piękna, ładu i miłości. Głównym bohaterem tej opowieści jest mężczyzna, którego wyobrażenia o porządku świata, jego elegancji i ładzie legły w gruzach. Zdając sobie sprawę z nieuchwytności ideałów, poddaje się."                                   
Łukasz Strociak (WIDNO), reżyser

Endy Yden, autor i wykonawca utworu opowiada o nim tak: "to kameralna opowieść utkana z dźwięków fortepianu i żałobnych głosów, przywodzących na myśl duchy i inne istoty z zaświatów. Nagrałem ten utwór w jeden wieczór, walcząc z przemożną apatią, wywołaną nieuchronnie nadchodzącą zimą".     W nagraniach również wzięli udział Rafał Łuc (akordeon) i Grzegorz Piasecki (kontrabas).

Wideo zostało zrealizowane przez studio WIDNO we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. W teledysku występują aktorzy teatralni: Grażyna Misiorowska (Teatr Kochanowskiego w Opolu), Łukasz Wójcik (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu), Malwina Brych (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu).Premiera singla – 31.10.2018  - piosenkę usłyszeliśmy w programie Muzyczny Wrocław w Radiu RAM, które jest patronem medialnym płyty. 

ARTYSTA: Endy Yden
TYTUŁ: „Ghost Mantra”

Czas trwania– 4:57
Muzyka i tekst: Endy Yden (Andrzej Strzemżalski)

W nagraniach wzięli udział: Endy Yden, Rafał Łuc, Grzegorz Piasecki

Produkcja muzyczna: Endy Yden
Miks: Piotr Pluta
Mastering: Robert Szydło
Wydawnictwo: własne / WIDNO Muzyka

facebook.com/endyyden
soundcloud.com/endy-yden
instagram.com/endy_yden
youtube.com/endyyden

REKLAMA

To może Cię zainteresować