Śpiewasz? Zgłoś się! | ZAUCHA| Inspiracje-Interpretacje

Radio RAM, GN | Utworzono: 29.10.2018, 12:35 | Zmodyfikowano: 29.10.2018, 13:36
A|A|A

fot. mat. prasowe

Festiwal Inspiracje-Interpretacje, sięgając do artystycznego dorobku Autorytetów piosenki literackiej, jest zaproszeniem, by nowe pokolenie wokalistów i śpiewających aktorów poddawało repertuar Mistrzów gatunku twórczym interpretacjom. W ich gronie znajdują się nie tylko znakomici Autorzy piosenek, ale też wybitni Wykonawcy, których odejście pozostawiło na scenie muzycznej dojmująco pustą przestrzeń. Intencją organizatorów jest nie tylko ocalanie ich dorobku od zapomnienia, ale też stwarzanie okazji do dawania mu nowego życia. Dla młodych wykonawców piosenka z mistrzowskiego kanonu zawsze pozostaje znakomitą szkołą warsztatu, a po przefiltrowaniu jej przez siebie - szansą zaciekawienia innych własnym punktem widzenia. 

Formuła festiwalu otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji nie narzuca uczestnikom żadnych ram tworzonych przez nich interpretacji - poza tematem, bo inspiracją pierwszej edycji festiwalu jest repertuar Andrzeja Zauchy. Twórcza współpraca tego wokalisty z Wojciechem Jagielskim i Tadeuszem Klimondą zaowocowała interesującym mariażem nowoczesnej muzyki pop i jazzu, z piosenką stricte literacką. Piosenki Zauchy to także lekkość w posługiwaniu się dźwiękiem, swoboda w operowaniu barwą, jak i doskonała intuicja frazowania – czuje się w nich wielkie serce muzyka!

Na program festiwalu złożą się nie tylko warsztaty twórcze, konkurs i koncerty, ale też imprezy towarzyszące, jak nostalgiczna herbatka z Przyjaciółmi Artysty. W oparach wspomnień, humoru i lekkiej melancholii posłuchamy opowieści z życia Andrzeja Zauchy, które usłyszeć dane było jedynie nielicznym! Atmosferę festiwalu, którą swoim obrazowym komentarzem udokumentuje znakomity ilustrator Tomasz Broda, współtworzyć będą także koneserzy i znawcy piosenki literackiej, jurorzy – Bogusław Sobczuk i Cezary Studniak oraz zaproszeni goście – Kuba Badach Trio!

ZAUCHA| Inspiracje-Interpretacje 13-16 grudnia 2018

  • uczestnicy: soliści z całej Polski; w swoim dorobku nie posiadający oficjalnych publikacji wydawnictw muzycznych oraz podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych, znajdujący się w przedziale wiekowym 18-35 lat.
  • dla laureatów konkursu nagrody i szansa na nominację do Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu czy Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
  • zgłoszenia do 15 listopada: online przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.inspiracjeinterpretacje.pl, kwalifikacje do 20 listopada.
  • koordynator: Adam.Buczma@swiatowid.net.pl; tel. 71 348 30 10 wew. 38

Szczegółów festiwalu dowiecie się też z rozmowy z Izabelą Łabą i Katarzyną Sipko z ODT Światowid, które opowiadały o nim w naszym studiu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować