Najbardziej oczekiwany album tej jesieni! [PŁYTA TYGODNIA]

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 29.10.2018, 10:28 | Zmodyfikowano: 29.10.2018, 10:28
A|A|A

Stare przysłowie mówi, że ze szczytu wszystkie drogi wiodą w dół. Ale choć jesienią 2016 roku Dawid Podsiadło był na szczycie – z dwiema diamentowymi płytami w dorobku, całym wagonem nagród i wyprzedaną wielką trasą koncertową – ani myślał schodzić. Zrobił więc sobie kilka miesięcy przerwy od sceny, by wymyślić się na nowo.

Choć złota zasada mówi, że w zwycięskiej drużynie nie dokonuje się zmian, Podsiadło zrezygnował tym razem ze współpracy z Bogdanem Kondrackim, producentem jego dotychczasowych nagrań. Zaryzykował, ale powierzył swój los w ręce innego wybitnego fachowca – Bartosz Dziedzic stoi bowiem za sukcesami albumów „Granda” Moniki Brodki i „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka.

Panowie nie próbowali jednak powtórzyć tamtych rozwiązań, postanowili również zerwać z dotychczasowym, poprockowym charakterem muzyki Dawida.
- Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć – mówi wokalista.

Wydany u progu wakacji singel „Małomiasteczkowy” był dowodem na to, że poszukiwania Dawida i Bartka idą w dobrą stronę. Autorem pomysłu i teledysku do singla „Małomiasteczkowy” jest Tomasz Bagiński.

Dynamiczny, taneczny numer – dziś już to wiemy: przebój polskiego lata 2018 – nie mówił jednak wszystkiego o nowym materiale. Całość płyty, której dał tytuł, nie jest bowiem aż tak intensywna, choć dominują na niej wyraziste rytmy i brzmienia syntezatorów, często dość zaskakujące. Partie wokalne są zróżnicowane, ale pełne swobody, słychać, że ich wykonawca bawi się muzyką.

Niespodzianką może być również fakt, że Dawid Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku.
- Obiecałem to sobie jakiś czas temu i choć miałem chwile zwątpienia, udało mi się je przezwyciężyć – przyznaje. – Dziś mogę powiedzieć, że jestem z tych tekstów naprawdę zadowolony. 

Na „Małomiasteczkowym” Podsiadło porusza niełatwe tematy  – od problemów z komunikacją związku, przez ciemne strony sławy po poszukiwanie w sobie siły i odwagi – ale podaje je w błyskotliwej formie i z właściwym sobie specyficznym humorem.

„Małomiasteczkowy” jest płytą, której nikt się po Dawidzie nie spodziewał, ale wszyscy jej od niego oczekiwali – jeśli bowiem nie on miałby podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, to kto?

Tracklista:
1    Cantate Tutti*   
2    Dzins   
3    Malomiasteczkowy   
4    Najnowszy Klip   
5    Trofea   
6    Nie Ma Fal   
7    LIS   
8    Co Mowimy ?   
9    Nie Klami   
10  Matylda

fot. Jacek Kołodziejski

Dawid Podsiadło wystąpi we Wrocławiu dwukrotnie  promując nowy album, 4 i 20  listopada w Hali Stulecia. Bilety oczywiście wyprzedane.

Ale... 

Dawid Podsiadło - wspólnie ze Stowarzyszeniem „mali bracia Ubogich” i platformą Allegro Charytatywni - ponownie organizuje akcję licytowania specjalnych wejściówek na swoje koncerty z możliwością wyjątkowego osobistego spotkania z wokalistą. Akcja „ZŁOTY BILET” zapoczątkowana przez Dawida w 2016, w ramach trasy „Andante Cantabile” zaowocowała zebraniem kilkudziesięciu tysięcy złotych na działalność Stowarzyszenia.  

W piątek 19 października, w dniu premiery nowej płyty „Małomiasteczkowy”, z inicjatywy artysty ponownie ruszyła licytacja specjalnych biletów umożliwiających wejście na wyprzedane już koncerty na "Małomiasteczkowej Trasie”. Przede wszystkim jednak złote bilety są przepustką na bezpośrednie spotkanie z Dawidem przed koncertem i możliwość zajrzenia w kulisy. Na każdy z koncertów będzie można wylicytować jedynie 10 złotych biletów a licytacje będą rozstrzygane zawsze w terminie trzech dni przed wydarzeniem, którego dotyczą: TUTAJ LINK.

Całkowity dochód z licytacji Złotych Biletów na Allegro Charytatywni ponownie zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, które przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.

fot. Jacek Kołodziejski

REKLAMA

To może Cię zainteresować