Fundacja Ukraina rozliczyła darowiznę przekazaną przez prezydenta

Radio RAM, el | Utworzono: 27.10.2018, 11:24 | Zmodyfikowano: 27.10.2018, 12:32
A|A|A

Fot: archiwum radioram.pl

Fundacja Ukraina w ostatnim roku zorganizowała lekcje języka polskiego dla 70 osób, udzielała porad i konsultacji osobom, które do Wrocławia i na Dolny Śląsk przyjechały najczęściej zza wschodniej granicy. Wiele z tych przedsięwzięć udało się zorganizować właśnie dzięki pieniądzom z Niemieckiej Nagrody Narodowej, które przekazał organizacji prezydent Rafał Dutkiewicz. - W sumie wydaliśmy już 60 procent kwoty, czyli około 120 tysięcy złotych - mówi Sofija Baianova z Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju działającego przy Fundacja Ukraina:

W CUKRze przy ulicy Ruskiej 46a obcokrajowcy, nie tylko z Ukrainy, mogą liczyć między innymi na pomoc prawną, doradztwo zawodowe, kursy językowe, a także na infomację dotyczącą np. legalności pobytu w Polsce. W ostatnim roku z porad w Infopunkcie Fundacji Ukraina skorzystało blisko tysiąc osób, w lekcjach języka polskiego wzięło udział ponad 70 osób, a ze spotkań językowych skorzystało ponad trzy tysiące cudzoziemców. - Każdy dzień w naszej pracy jest inny - mówi Olena Smagina pracująca na co dzień w Infopunkcie

Artem Zozulia, szef Fundacji Ukraina dodaje, że resztę pieniędzy organizacja zamierza wykorzystać jako wkład własny do innych projektów:

Dzięki pieniądzom od Rafała Dutkiewicza Fundacja Ukraina, w ramach projektu realizowanego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, pozyskała ponad 4 mln złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, między innymi na prowadzenie we Wrocławiu tanich kursów językowych dla migrantów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować