Wrocław wciąż bez oficjalnych wyników

Radio RAM | dwie | Utworzono: 22.10.2018, 05:57 | Zmodyfikowano: 22.10.2018, 06:00
A|A|A

Jacek Sutryk (fot. Radio RAM)

 

Brak kilku protokołów z obwodowych komisji wyborczych oraz poprawki, które komisje obwodowe muszą zrobić w kilkunastu innych, to główne przyczyny tego, że w poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza nie poda wyników wyborów na prezydenta Wrocławia. Miłosz Chwalibóg, przewodniczący komisji, pytany, czy jest szansa, że wynik wyborów na prezydenta Wrocławia i do Rady Miejskiej Wrocławia, zostanie poddany jeszcze w poniedziałek, powiedział, że „na pewno to się nie uda”.

 

09:56

We Wrocławiu podliczono dane z 30% lokali wyborczych. Jacek Sutryk prowadzi z wynikiem 49,5% poparcia. Sondaż dawał mu wynik ponad 50% - nadal nie jest zatem jasne ,czy będzie druga tura wyborów.

07:44

Pierwszych cząstkowych, oficjalnych wyników można spodziewać się dopiero wieczorem. Jak powiedziano nam w miejskiej komisji wyborczej we Wrocławiu, w protokołach pojawiło się sporo błędów, dlatego dokumenty trzeba odsyłać do komisji.

07:31

We Wrocławiu w Miejskiej Komisji Wyborczej ponad 60 protokołów z 309. W Miejskiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu trwa liczenie głosów w wyborach na prezydenta stolicy Dolnego Śląska; do tej pory do komisji spłynęło niespełna 60 protokołów z obwodowych komisji wyborczych, których w mieście jest 309 – dowiedziała się PAP.

Według sondażu Ipsos wybory w pierwszej turze we Wrocławiu wygrał Jacek Sutryk z poparciem 50,1 proc. Drugie miejsce z poparciem 27,8 zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy – posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

W innych miastach prezydenckich na Dolnym Śląsku, miejskie komisje wyborcze również nie zakończyły jeszcze pracy. Na przykład w Świdnicy do komisji wpłynęło zaledwie kilka protokołów z 25 obwodów. W Wałbrzychu to już ponad połowa z 62. Podobnie jest w Legnicy. W Głogowie zaś 10 na 36.

06:53

We Wrocławiu oficjalnie nic nie wiadomo. Protokoły dopiero zaczynają spływać do miejskiej komisji wyborczej. Do godziny 3 nad ranem było tylko kilka protokołów, przed godziną 6 niecałe 50 na 308 komisji. W lokalu wyborczym przy ulicy Kuźniczej dokumenty zostały zapakowane i czekają na odbiór.

Przewodnicząca komisji obwodowej nr 2 we Wrocławiu Teresa Błaszków:

w komisji obwodowej nr 2 przy Kuźniczej zagłosowało 50 procent uprawnionych.

05:59

Liczenie głosów we Wrocławiu potrwa i to długo. Jak powiedział nam Miłosz Chwalibóg, przewodniczący miejskiej komisji wyborczej, z ponad 300 komisji obwodowych, protokoły przekazała dopiero co 7.

Raporty komisji obwodowych - jak mówi Chwalibóg - są bardzo często odsyłane do poprawki. Jest w nich mnóstwo błędów, brakuje pieczęci i podpisów. Liczenie głosów potrwa w mieście wiele godzin.

05:57

W Wałbrzychu spłynęły już informacje z około połowy komisji i według wstępnych danych, dotychczasowy prezydent Roman Szełemej osiągnął wynik ponad 85,11% głosów, a to oznacza reelekcję, a także prawdopodobnie na tę chwile najlepszy wynik w Polsce.

W Dzierżoniowie obecny burmistrz Dariusz Kucharski, według informacji z części obwodów, osiąga poparcie 70%.

Nieźle radzi sobie także obecny włodarz Kłodzka. Jak udało się nam dowiedzieć, Michał Piszko zwycięży w pierwszej turze z wynikiem wynoszącym nieoficjalnie 68%.

Wstępne dane z Bielawy wskazują na drugą turę. Najwyższą liczbę głosów osiąga tam Andrzej Hordyj, a tuż za nim obecny burmistrz Piotr Łyżwa.

W Nowej Rudzie, w pierwszej turze zwycięża obecny burmistrz Tomasz Kiliński.

Bez zmian może się obyć także w Pieszycach, gdzie prym wiedzie obecna burmistrz Dorota Konieczna Enozel.

REKLAMA

To może Cię zainteresować