16. DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych

Bartek Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 17.10.2018, 11:49 | Zmodyfikowano: 17.10.2018, 11:49
A|A|A

Wszystkie projekcje filmowe i spotkania z twórcami odbędą się w dniach 17-20 października w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.happyendfestiwal.pl

W trakcie festiwalu zaprezentowanych zostanie 48 produkcji filmowych, w tym 44 z nich, to filmy zgłoszone w wybranych kategoriach konkursowych. Oceniać je będzie jury, ale swoją nagrodę będzie mogła przyznać również widownia. Na ekranie zobaczymy m.in. najnowszą komedię Wojciecha Solarza „Okna, okna”, „Voodoo Tata” Piotra Matwiejczyka, czy wielokrotnie już nagradzany dokument Przemysława Wawrzyniaka pt: „Koncert w wulkanie”.

Podobnie jak w ubiegłym roku jednym z wydarzeń towarzyszących będzie wernisaż wystawy malarstwa wielkoformatowego Elżbiety Murawskiej.

Tradycją Festiwalu są Nagrody Honorowe – „Złote Ryby”, przyznawane osobom lub instytucjom, które wspierają polskie kino niezależne. W tym roku nagrodę odbierze Robert Gonera. Aktor od lat wspiera filmowców młodego pokolenia. Zagrał m.in. w filmach: „Głośniej od bomb” /2001/ reż. Przemysław Wojcieszek, „Krew z nosa” /2004/ reż. Dominik Matwiejczyk, „Wieża” /2005/ debiut reżyserski Agnieszki Trzos, „Homo Father” /2005/ reż. Piotr Matwiejczyk. W ostatnim czasie wystąpił również w filmie fabularnym wrocławianki, Aleksandry Mazoń w filmie pt. „Lato”, który znalazł się w tegorocznym konkursie.

O festiwalu posłuchacie też w rozmowie z Piotrem Żukowskim, pomysłodawcą wydarzenia i Dawidem Frikiem z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej:

REKLAMA

To może Cię zainteresować