Less is Lessie w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 10.10.2018, 11:49 | Zmodyfikowano: 10.10.2018, 11:49
A|A|A

Less is Lessie (fot. materiały promocyjne zespołu)

Twierdzą, że tworzą muzykę dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez miejsca znane Wrocławianom i te, o których być może niektórzy nie mieli pojęcia. Są próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia - w utworach wykorzystywane są nagrania stereo z wrocławskich spacerów.

Zespół Less Is Lessie rozpoczął działalność w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound, a rok później ukazała się płyta z materiałem live z tego koncertu  Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel "Blackout", którego utwór tytułowy miał swoją radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego "Mini Max". Zespół brał także udział w kilku znaczących konkursach muzycznych, w tym także w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, gdzie dotarł do półfinału. Płyta "Live At Uniq Sound Studio", to około godzinna opowieść muzyczna, dla której inspiracją były wybrane wrocławskie klimaty akustyczne. Podróż rozpoczyna się od bagnistego Rakowca, w drugiej części przenosimy się na bocznice kolejowe Dworca Głównego, a w ostatniej pojawiają się obrazy i dźwięki z nieistniejącego już Przejścia Świdnickiego oraz z przejścia podziemnego na Placu Grunwaldzkim.

Singiel "Blackout" również jest mocno związany z przestrzenią Wrocławia. Inspiracją do stworzenia utworów i tekstów były pełne kontrastów przestrzenie wrocławskiego Nadodrza. Płyta opowiada o przeciwstawnych emocjach, które się rodzą w mieszkańcach wrocławskich kamienic. Jest światło i ciemność, jest miłość i złość, omnipotencja i bezradność. Do singla "Blackout" powstał teledysk, którego autorami byli uczestnicy warsztatów filmowych w nadodrzańskim klubie "Pod Kolumnami".

W Skład zespołu wchodzą: 
Zofia Wypychowska - śpiew (gościnnie)
Weronika Kowal - skrzypce, klawisze
Maciej Janiszewski - gitara basowa
Filip Kozak - śpiew, klawisze, programowanie
Konrad Mikołajczyk - perkusja
Michał Tomczyk - gitara

W ostatnim wydaniu Muzycznego Wrocławia w studio Less is Lessie reprezentowali Filp Kozak, Konrad Mikołajczyk oraz Weronika Kowal.
Tutaj możecie posłuchać rozmowy z zespołemPo 19:00 nasze studio odwiedził także Robert Chmielewski z wrocławskiego klubu Firlej. Opowiedział  o atrakcjach czekających na Was przy Grabiszyńskiej 56 w nadchodzących tygodniach.

Jorgos & Antonis Skolias - Kolos
2018-10-12, godz. 20:00
Przepych 
2018-10-18, godz. 20:00Mazutti
2018-10-25, godz. 20:00
Maciek Szabatowski
Muzyczny Wroclaw

REKLAMA

To może Cię zainteresować