Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 19.09.2018, 12:44 | Zmodyfikowano: 19.09.2018, 12:44
A|A|A

fot. mat. prasowe Arboretum


Trawy ozdobne i turzyce jako rośliny o niezwykłej urodzie i wyjątkowej odporności na suszę są coraz bardziej popularne. Głównym bohaterem festiwalu będą tym razem niedoceniane paprocie. Dowiemy się dlaczego warto je uprawiać, zobaczymy wystawę „Urokliwe paprocie” oraz ogród pokazowy paproci zaproponowany przez miłośników tych roślin i forum „Zielono Zakręceni”. Zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ wiele unikatowych okazów zostało sprowadzonych m. in. z Japonii oraz Wielkiej Brytanii, wśród których znajdują się także paprocie jadalne.

Wykłady i spotkania, w tym niespodzianki dla gości, będą odbywały się w godzinach od 11.00 do 14.00. Spacer, który poprowadzi znawca paproci – Pola Kijańska z forum „Zielono Zakręceni” wraz ze specjalistami z Arboretum rozpocznie się o godzinie 14.00. W programie festiwalu znajdzie się również wykład Wojciecha Podstolskiego z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego o roślinach towarzyszących trawom. Tradycyjnie od 9.00 do 18.00 będzie czynny kiermasz z ofertą roślin – nie tylko traw i paproci.

O godzinie 13.00 rozpocznie się koncert pod hasłem „Fantastyczny świat harfy". W wykonaniu duetu harfowego Magdaleny Just i Malwiny Lipiec–Rozmysłowicz, usłyszymy różne gatunki muzyczne: klasykę, pop, jazz i muzykę filmową.

Wrzesień to czas gdy jeszcze można zobaczyć kwitnące hortensje (jest ich ponad 400 odmian), floksy, ketmie i budleje. Teraz właśnie w pełnej krasie są wielobarwne trawy, a także astry i rozchodniki w dziesiątkach odmian. Na stawach jeszcze kwitną grzybienie, niekiedy o zaskakująco różnorodnych barwach. Nadszedł też czas dojrzewania dereni oraz egzotycznych drzew i krzewów, takich jak mało u nas znane jarząby o białych, żółtych i różowych owocach.

REKLAMA

To może Cię zainteresować