Rain O'Clock, Women For Hire i Antoni Sierakowski wracają z nowymi utworami

Maciek Szabatowski | Utworzono: 19.09.2018, 12:13 | Zmodyfikowano: 19.09.2018, 12:13
A|A|A

rain o'clock (fot. materiały promocyjne zespołu)

rain o’clock to wrocławskie trio tworzące muzykę elektroniczną. W ich produkcjach słychać barwną mieszankę elektryzujących, nierzadko mrocznych dźwięków z łagodnymi, oryginalnymi melodiami. Wyczuwa się mnogość odurzających nastrojów, a prowokacyjny i bezkompromisowy klimat utworów łączy się z hipnotyzującą potęgą poezji. Enigmatyczne i osobiste teksty autora oraz łagodne partie wokalne doskonale harmonizują z ascetycznymi dźwiękami oraz mocnym basem. To muzyczne doświadczenie ciężko finalnie skategoryzować.W grudniu 2016 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka zespołu o wymownym tytule „Morning regrets”. W tym samym czasie zespół pokazał również klip do utworu „City lights”. Utwór ten szybko zdobył rzeszę fanów, w tym także wśród słuchaczy Muzycznego Wrocławia.Zespół nowy zestaw kompozycji wydał przy wsparciu MyMusic Poland. 

W tym tygodniu wspólnie z Women For Hire posłuchaliśmy ich najnowszej kompozycji zatytułowanej "Warm Farewell".  Oto klip, który powstał do tego utworu.Po 19:30 naszą antenę oddaliśmy w ręce Antoniego Sierakowskiego.  To reprezentant kolektywu i labelu regime brigade, nerd produkcji muzycznej uwielbiający łamać panujące w świecie muzyki elektronicznej  schematy. Głęboko w sercu skrywa zamiłowanie do funku, surf rocka, oraz wszystkiego co egzotyczne. Swoimi subtelnymi melodiami i wielobarwnymi dj setami szybko podbił serca wrocławskiej publiczności. Na swoim koncie ma już dwa autorskie wydawnictwa - Rivulet (regime brigade) i Lemon Sunset (Evoked Recordings), a także debiut na winylowej składance dla Hold Your Ground / Audiolith Records. Jako DJ uwielbia mieszać figlarny acid i melancholijne, dziwaczne techno z surowym disco czy house’ową rytmiką.   

Od kwaśnych brzmień Antoniego Sierakowskiego w sposób płynny przeszliśmy w ostatnią środę do zestawu muzycznego przygotowanego na okazję kolejnej odsłony RAMbeatu. Przez dwie kolejne godziny dominowała na 89,8 FM na zmianę muzyka spod znaku bass/dubstep oraz techno/industrial/ebm. Zapraszam do ponownych odsłuchów. :)
Maciek Szabatowski

REKLAMA

To może Cię zainteresować