Europejski Dzień Języków

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 17.09.2018, 12:30 | Zmodyfikowano: 17.09.2018, 12:30
A|A|A

Europejski Dzień Języków jest obchodzony tradycyjnie w całej Europie 26 września. Wrocławskie wydarzenia zaplanowano od 20 września do 28 września. W tym czasie będzie można poznać tajniki języka angielskiego, bułgarskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz zaznajomić się z gwarą i kulturą śląską. Proponowane spotkania, pokazy, warsztaty, koncerty i gry językowe skierowane są do różnych grup odbiorców, od najmłodszych do całkiem dorosłych, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, zatem każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie.

Organizatorem Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z wrocławskimi instytucjami językowymi, bibliotekami i ośrodkami kultury. W naszym studiu o wydarzeniach EDJ opowiadał Jacek Wasik - aktualny szef Przedstawicielstwa Regionalnego KE we Wrocławiu.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak na niektóre z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program: www.edj.wroclaw.pl.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować