Jesienne spotkanie z ptakami w Ogrodzie Botanicznym

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 12.09.2018, 12:41 | Zmodyfikowano: 12.09.2018, 12:41
A|A|A

Piecuszek - fot. Irena Derenowska / mat. prasowe Ogrodu Botanicznego

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych ciekawych stworzeń, przyjdź na warsztaty ornitologiczne do Ogrodu Botanicznego - 16 września od godz. 9.00. Zajęcia poprowadzą ornitolodzy z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Warsztaty obejmują trzy bloki tematyczne: obserwacje ptaków przy karmniku, łapanie ptaków w sieci ornitologiczne i ich obrączkowanie, spacer po Ogrodzie w poszukiwaniu ptasich gniazd.

Na warsztatach nauczysz się rozpoznawać różne gatunki ptaków, dowiesz się jak właściwie dokarmiać skrzydlatych przyjaciół zimą oraz jak prawidłowo powiesić budki dla ptaków.

WCZEŚNIEJSZE ZAPISY drogą mailową lub telefonicznie do 12 września 2018 do godz. 15:00 - szczegóły znajdziesz TUTAJ [LINK]

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami ornitologicznymi - odbędą się o godzinie 9.00, 11.00 i 13.30.

Wszyscy chętni są zaproszeni do udziału w konkursie pod hasłem „Naśladowanie głosów ptaków”, w którym przygotowano atrakcyjne nagrody. Konkurs rozpocznie się o godzinie 15.30 (można się zgłaszać bezpośrednio przed konkursem).
W niedzielę 16 września, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na spotkania zarówno tych, którzy interesują się ptakami, jak i miłośników historii.
Pamiątki historii w Ogrodzie Botanicznym przedstawi i opowie o nich Magdalena Mularczyk, autorka wielu publikacji, w tym głośnej o profesorze Stanisławie Kulczyńskim. To ostatnie już w tym sezonie niedzielne spotkanie rozpocznie się, jak zwykle, w samo południe pod Dębem Przyjaźni w alei głównej. Będzie poświęcone ludziom, którzy tworzyli Ogród, jak profesorowie Heinrich Robert Göppert czy Ferdinand Pax. Idąc śladami dawnych dyrektorów – twórców Ogrodu, można będzie dowiedzieć się, jak wpływali na jego kształt, jakie były ich wizje, co zostało do dziś i stanowi ponadczasową wartość.

REKLAMA

To może Cię zainteresować