The Party Is Over na żywo w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciej Szabatowski | Utworzono: 12.09.2018, 09:22 | Zmodyfikowano: 12.09.2018, 09:22
A|A|A

The Party Is Over (fot. Helena Bromboszcz)

Powstanie The Party is Over to wynik spotkania Darii Ryczek i Michała Wajdzika-Radziejowskiego. Ponad 3 lata temu w modernistycznej katowickiej kamienicy wybrzmiały pierwsze dźwięki ich muzyki, w której łączą klubową energię z elektroniczną lekkością. Ich Koncerty zaskakują tanecznym klimatem, świdrującymi dźwiękami syntezatorów i intrygującym wokalem który wyłania się spośród rzetelnie wybrzmiewającego basu.  Posłuchajcie zapisu występu katowiczan na naszej antenie.  Z zespołem rozmawiał Maciek Szabatowski.

W maju 2016 roku zostali jednymi z laureatów konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, który działa pod patronatem miasta muzyki Unesco, skierowanego do młodych zespołów z Katowic. Efektem zwycięstwa było wydanie debiutanckiego krążka „Stolen Symphonies”, który ukazał się w lutym 2017 roku.  W maju 2018 wydali nową epke, nagraną w większości z  polskim tekstami. „Lato” to zbiór historii pełnych wątpliwości i muzycznego niepokoju, nieustannego  doświadczania, poszukiwania stałości, emocji i podróży.  To także pocztówka z  przeszłości. Wypełniona ciepłymi wspomnieniami, tęsknotą za tym co  minęło i nadzieją na przyszłość. Przy materiale pracowali Maciej Stendek oraz Bartosz Szczęsny z duetu Rebeka.

W ciągu kilku lat działalności, The Party Is Over intensywnie koncertował po całej Polsce. Gościli na scenie min Industriady oraz  Festiwalu CudaWianki jak i telewizji (talent show Must Be The Music w Polsacie, programie Kulturalni.pl w TVP Polonia). Duet został zaproszony do czerwcowej edycji SOFAR Wrocław.  Muzycy The Party Is Over zaangażowani są w różne projekty kulturalne. Michał tworzy muzykę do filmów, sztuk teatralnych, występuje i tworzy osobno także pod pseudonimem Rabbit on the moon. Daria jest finalistką konkursów songwriterskich (2 tracks, Skoda Auto muzyka jako L.U), podejmuje sie współpracy ze przedstawicielami sceny soulowej, hip-hop ( Mioush)  oraz synthwave. 
MS

REKLAMA

To może Cię zainteresować