Kamienice wracają po wakacjach

Radio RAM | Utworzono: 05.09.2018, 21:05 | Zmodyfikowano: 05.09.2018, 21:05
A|A|A

fot. Maciej Lulko

Po letniej przerwie, która dla Joanny Mielewczyk była jedynie okazją do nagrania kolejnych rozmów, historie o powojennym mieście i kamienicach znów znajdą miejsce na antenie RAMu.

Ale, uwaga, sporo nowości i trochę zmian przed nami. Po pierwsze - opowiadać będą nie tylko mieszkańcy kamienic. Pojawi się silna reprezentacja mieszkańców miejskich willi. Po drugie - prawdziwa gratka - po raz pierwszy emitowane będą rozmowy z przedwojennymi mieszkańcami miasta. To niespodzianka dla miłośników Wrocławia. Prosimy przygotować się na wzruszenia, opowieści o powrotach do miasta. Bądźcie gotowi na niespodzianki. Tych w jesiennej odsłonie audycji Kamienice będzie niezwykle dużo.

I jeszcze, Joanna Mielewczyk, za odkrywanie historii miasta i emitowane na naszej antenie opowieści mieszkańców wrocławskich kamienic została odznaczona niezwykłym wyróżnieniem. Jako jedna z 30 została uznana za kreatywną wrocławiankę w plebiscycie portalu wroclaw.pl w kategorii społeczeństwo/miasto. Nagrodzonych wybierali mieszkańcy Wrocławia, radość jest więc podwójna. Gratulujemy!A na koniec - z opowieści mieszkańców właśnie powstaje książka. Bogata w zdjęcia, przedwojenne projekty i ....opowieści ukaże się na przełomie października i listopada. Radio RAM, oczywiście, będzie jej patronować.

Kamienice na naszej antenie od niedzieli, 9 września. Słyszymy się, tradycyjnie, o 19.30.


REKLAMA
To może Cię zainteresować