Niedzielne spacery w ogrodach

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 15.08.2018, 12:53 | Zmodyfikowano: 15.08.2018, 12:53
A|A|A

IV Piknik Ogrodowe Smaki to propozycja od Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego. W Wojsławicach w niedzielę 19. sierpnia zaplanowano kiermasz roślin jadalnych i zdrowej żywności oraz wykłady o zdrowym żywieniu i warzywach z rabat naszych przodków. O 13.00 Tomasz Dymny, od wielu lat związany z Arboretum, zaprasza na spacer „Zapomniane dary natury”. Jednym z bohaterów będzie warzywo zwane „kozią stopką”. Innym barszcz zwyczajny.
A kolejnymi wiele innych dawnych roślin użytkowych. Na miejscu obejrzeć można też wystawę opakowań dawnych czekolad „Od kakaowca do socjalistycznej czekolady” z kolekcji Wiesława Gawrysia.

 

Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego 19. sierpnia w samo południe kolejny spacer ze specjalistą, tym razem pod hasłem „Hortensjowy zawrót głowy”. Mgr inż. Wioletta Foremska spotkanie rozpocznie wykładem o hortensjach pochodzących z Ameryki Północnej. Opowie o ich gatunkach i odmianach, o tym gdzie i jak je sadzić, jak ciąć. Będzie można obejrzeć kolekcję omawianych roślin, wśród nich hortensję dębolistną . Od 9.00 do 16.00 będzie czynny kiermasz z hortensjami znanego gospodarstwa szkółkarskiego.

Także w wojsławickim Arboretum kwitną hortensje. Podziwiać można kolekcję, która liczy ponad 400 gatunków i odmian – wśród nich wiele unikatowych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować