Jest nowy przetarg na budowę linii tramwajowej na Nowy Dwór

MaM | Utworzono: 02.08.2018, 17:20 | Zmodyfikowano: 02.08.2018, 17:20
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum

Prztetarg jest tak skonstruowany, by poszczególne firmy mogły się zgłosić do wykonania tylko jednego zadania np. - nadzoru archeologicznego lub wycięcia drzew, albo wybudowania kawałka trasy. W ten sposób Wrocławskie Inwestycje, które nadzorują budowę tramwaju na Nowy Dwór, chcą zachęcić małe przedsiębiorstwa do składania ofert. Zazwyczaj jest tak, że do przetargu staje konsorcjum, które do poszczególnych robót zatrudnia podwykonawców - czyli niewielkie firmy - teraz one same mogą przystąpić do przetargu. To może także wpłynąć na cenę wykonywanych robót. W podobny sposób Wrocław budował linię na Kozanów przed Euro 2012.

Trasa tramwajowa na Nowy Dwór nie ma szczęścia. W poprzednim przetargu nikt się do budowy nie zgłosił. Jak będzie teraz? Dowiemy się 6 września - do tego tego dnia można składać oferty.

Nowa trasa jest planowana jako odrębna jezdnia autobusowo-tramwajowa. Ma przebiegać od pl. Orląt Lwowskich wzdłuż Robotniczej i Strzegomskiej, a dalej ulicą Rogowską wokół osiedla Nowy Dwór. Miasto zakłada, że inwestycja będzie kosztowała 230 mln zł. Najtrudniejszym elementem będzie budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w okolicach ul. Robotniczej. Wykonawca ma także częściowo przebudować sąsiednie ulice.

REKLAMA

To może Cię zainteresować