KoktajLOVE rozmowy o dizajnie, mikrograntach, jedzeniu i rowerach

Maciek Przestalski | Utworzono: 02.08.2018, 13:57 | Zmodyfikowano: 02.08.2018, 13:57
A|A|A

(fot. Radio RAM)

W piątkowy wieczór w galerii BWA Dizajn przy Świdnickiej rozpoczęła się wystawa "Empatia, teraz! Dizajn empatyczny kontra największe errory współczesnego świata". O tym, czym jest taki dizajn oraz o tym kto i dla kogo go tworzy, chwilę po 16:00 rozmawialiśmy z kuratorem ekspozycji Michałem Bachowskim.

 

Po 17:00 Agnieszka Gil mówiła o "Piratach dużych i małych" - jednym z dziesięciu zwycięskich projektów w 17. Edycji specjalnej Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty, organizowanych przez Strefę Kultury Wrocław.  Na Ołbinie, na Wzgórzu Słowiańskim w dniach 6, 8 i 10 sierpnia - szanty, rewia pirackiej mody, budowanie okrętów, regaty oceaniczne, nadawanie Morse'm - zabawa z animacją i integracja pokoleń, bo to impreza dla dużych i małych. A szerzej o mikrograntach opowiedziała Ola Stachura

Trzecia godzina naszego koktajLOVEgo spotkania minęła pod znakiem wrocławskiej gastronomii. O tym jak, gdzie i co jedzą wrocławianie, czy można określić nowe trendy kulinarne i, skoro spotykamy się w rynku, czy turyści i mieszkańcy jadają podobne rzeczy, dyskutowaliśmy z Agnieszką Szydziak z Have a Bite i Gastro Nocek. Po 18:30 dołączył do nas Bartek Deryło z lodziarni Krasnolód.

A na koniec zaprosiliśmy na godzinę rozmów o rowerowym Wrocławiu. Jak dziś jeżdżą rowerzyści, co zmieniło się przez ostatnie dwie dekady, czego jeszcze brakuje i jakie są plany? Rozmawialiśmy z aktywistką Ulą Jagielnicką, Cezarym Grochowskim z Rowerowego Wrocławia i Robertem Gackiem z Akcji Miasto.

Casa De La Musica na stronie www.casadelamusica.pl
oraz na facebooku www.facebook.com/CasaDeLaMusica.Wroclaw.

Zapraszamy w piątek w godz. 16-20. 
Rynek Ratusz 11/12

REKLAMA

To może Cię zainteresować