Strefa Kina Radia RAM na otwarcie Nowych Horyzontów

Jan Pelczar | Utworzono: 25.07.2018, 21:39 | Zmodyfikowano: 25.07.2018, 21:39
A|A|A

zdj. 17. MFF Nowe Horyzonty

Gościem Strefy Kina na otwarcie Nowych Horyzontów była jedna z pierwszych gwiazd tegorocznego festiwalu. Fanni Metelius, aktorka znana z „Turysty” Rubena Ostlunda, zadebiutowała jako reżyserka filmem „Serce”. 

To już osiemnaste Nowe Horyzonty, a trzynaste we Wrocławiu. O pechu nie może być mowy, skoro filmowo festiwal się rozrasta. Zamiast dziewięciu – dwanaście równoległych projekcji w każdym bloku godzinowym. Jak się nie pogubić w labiryncie ponad sześciuset seansów? 

Szef Nowych Horyzontów Roman Gutek, porozmawiał z nami o celebrowaniu setnej rocznicy urodzin Ingmara Bergmana.

Gdyby Bergman, być może nie byłoby Nowych Horyzontów. Inną filmową miłością Romana Gutka jest Lars von Trier. Jego najnowszy film, „Dom, który zbudował Jack”, to dla szefa festiwalu najlepsza premiera tegorocznego Cannes. 

Selekcjonerka Nowych Horyzontów Małgorzata Sadowska wytłumaczyła, na czym polega niezwykłość jednego z filmów otwarcia:  „Touch Me Not”

Rozmawialiśmy także o retrospektywie Nicolasa Roega i polskich przebojach tegorocznego festiwalu

Swoje podpowiedzi przygotowała także krytyczka filmowa Kaja Klimek. Rozmowę zaczęliśmy od wspomnień z Portugalii.

 

Ewa i Stach Szabłowscy zaprosili nas na spotkanie z artystyczną stroną festiwalu. „Żyje się tylko dwa razy” to spotkanie z audiowizualną stroną sztuki Iranu.

 Sprawdziliśmy także, co przygotował Kostas Georgakopoulos na Scenie Muzycznej w Arsenale, gdzie tegoroczny Klub Festiwalowy będzie w tym roku ogólnodostępny, za darmowymi wejściówkami.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować